شهرستان-آبادان::خبرگزاری علم و فناوری
شهرستان-آبادان

گزارش تصویری/

تشییع پیکر پاک شهید ابومهدی المهندس در آبادان

پیکر پاک و مطهر سردار شهید ابومهدی المهندس از فرماندهان حشدالشعبی عراق با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم و اعضای بسیج علمی و پژوهشی در آبادان تشییع شد.

معاون کارآفرینی وزارت تعاون عنوان کرد

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی آبزی پروری/ صیادان به سیستم ماهی یاب مجهز شدند

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت ‌های بزرگ می ‌توانند با صاحبان مزارع کوچک پرورش آبزی ‌پروری قرارداد منعقد کنند تا به ازای قرارداد تسهیلات بانکی به واحدهای کوچک نیز اختصاص یابد.

فرماندار ویژه آبادان:

تولید میگو در چوئیده با مشکل لکه سفید مواجه شد/ ایجاد اشتغال برای ۸‌ هزار بیکار با تغییر کاربری مزارع پرورش میگو

فرماندار ویژه آبادان گفت: تولیدکنندگان با توجه به اینکه تولید میگو در سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان به طور مستمر با مشکل بیماری لکه سفید رو به رو بوده و امکان تولید میگو در این مزارع نیست خواستار جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند.

معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

امکان مشاوره علمی لحظه ای در آبادان فراهم شد/تجهیز کتابخانه بیمارستان شهید بهشتی

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: مرکز جستجوی کتابخانه بیمارستان شهید بهشتی آبادان به وسیله کتابدار بالینی مانیتور می شود و امکان مشاوره علمی در لحظه را برای فراگیران علوم پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و علوم آزمایشگاهی و بالینی وجود دارد.

در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد

گلایه های یک مخترع آبادانی از بی مهری ها/اختراع حیاتی دوران جنگ به نام فرد دیگری ثبت شد

یک مخترع آبادانی از بی مهری های انجام شده به خود به شدت گلایه کرد و گفت: اختراعی که در دوران دفاع مقدس را انجام دادم به دلیل علاقه و عشقم به این کار آن را نگهداری کردم ولی نمی دانستم روزی برسد که متوجه شوم که پروژه ام را به سرقت می برند و به نام یکی دیگر رقم می خورد.

امام جمعه آبادان:

دولت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد/ ضعف مدیریتی برخی از مسئولان شهری

امام جمعه آبادان خواستار توجه دولت برای رفع مشکلات شهری منطقه شد و گفت: وزارت نفت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد تا مشکلات شهر حل شود.

امام جمعه آبادان:

مسئولان رسیدگی به مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را پیگیری کنند/ جوانان آبادانی به علت تبعیض بیکار هستند

امام جمعه آبادان گفت: مسئولان بر اساس قولی که داده اند رسیدگی و پیگیری برای حل مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب را در اولویت کاری خود قرار دهند.