شیر-مادر-‏

شیر مادر نوزادان را در برابر کرونا ایمن می‌کند

محققان در تحقیقی که اخیرا بر روی شیر مادران کرونایی بهبودیافته انجام دادند دریافتند شیر مادر حاوی آنتی‌بادی‌های است که می‌تواند در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا موثر باشد.

به مناسبت هفته جهانی تغذیه از شیر مادر؛

چرا تغذیه کودک از شیرمادر؟

شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در سال ۲۰۲۰ " سیاره‌ای سالم با حمایت از تغذیه با شیر مادر" اعلام شده است.

مقاله جدید مجله لنست: کشف ویروس کرونا در شیر مادر

برای مادران دارای علائم بیماری نیز توصیه می‌شود قبل از شیردهی به نوزاد خود، اقدام به جمع‌آوری شیر خود و آزمایش آن کنند. دانشمندان می‌گویند آزمایش کروناویروس در شیر مادر مبتلا به کووید-۱۹ مثبت شده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا این ویروس می‌تواند از طریق شیر مادر منتقل شود یا خیر.

محققان می‌گویند شیر مادر از «ابتلا به مالاریا» جلوگیری می‌‌کند

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ۱۵ درصد از نمونه‌های شیر مادر از مادرانی که انگل مالاریا را بدون علائم بیماری دارا هستند، حاوی آنتی‌ژن مالاریا در شیر خود هستند. این مادران ممکن است بتوانند فرزند خود را در برابر مالاریا واکسینه کنند. زیرا شیر مادر حاوی پروتئین مالاریا همراه با فاکتورهای اضافی است که به‌طور خاص با سیستم ایمنی نوزادان سازگار است. با افزایش سطح آنتی‌ژن مالاریا در شیر مادر می‌توان محافظت طولانی‌مدت برای فرزندشان حاصل كرد.

کشف فایده اعجاب‌آوری از شیر مادر؛ شیر مادر روز و شب را به نوزاد اعلام می‌کند

خواب، تغذیه و سطح انرژی در ریتم‌های شبانه‌روزی دخیل هستند و خود آنها نیز از سیکل‌های روزانه پیروی می‌کنند. همانگونه که همه والدینی که ساعت ۳ صبح برای شیردهی نوزاد از خواب بیدار می‌شوند می‌دانند، نوزادان به طور طبیعی با این ریتم‌ها به دنیا نمی‌آیند. آنها در طول هفته اول زندگی روز و شب را به لطف روشنایی خورشید و تاریکی احساس می‌کنند.

فقط ۳۰ درصد کودکان از شیر مادر استفاده می کنند

مشاور تغذیه شیر مادر مرکز بهداشت شهرستان یزد در این باره اظهار داشت: علیرغم استوار بودن عزم و اتحاد جهانی بر اصل ترویج فرهنگ شیردهی و اهمیت تغذیه انحصاری کودک با شیر مادر ، آمارهای موجود نشان می دهد صرفاً نزدیک به ۳۰ درصد شیرخواران به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می کنند.

یک پزشک متخصص کودکان

شیر مادر، عامل تقویت سیستم ایمنی نوزاد است

یک پزشک متخصص کودکان با اشاره به آثار مثبت تغذیه از شیر مادر بر سلامت نوزادان، بر لزوم برخورداری مادران از رژیم غذایی مناسب در دوران شیر دهی تاکید کرد.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان باوی:

شناسایی و خدمات رسانی به مادران باردار اهمیت زیادی دارد/ضرورت اندازه گیری قند خون و فشار خون

مدیر شبکه بهداشت شهرستان باوی گفت: شناسایی مادران باردار اهمیت زیادی دارد و حد انتظار تعیین شده برای این شاخص مهم بهداشتی ۸۰ درصد است.

ترویج فرزند آوری در سایه نابسامانی بهداشت و درمان

پس از ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری و الزام دولت به حمایت از نهاد خانواده برای ازدیاد نسل و ترغیب آنان به فرزندآوری، لیکن وضعیت اسف بار بهداشتی و درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد علیرغم نرخ مثبت باروری ۴/۲ درصدی در مقایسه با نرخ باروری ۱/۲ درصد در سطح کشور، به هیچ عنوان زیبندۀ مسئولان بهداشت و درمان استان نیست.

تحقیقات گسترده دانشمندان جهان در ارتباط با مزایای شگفت انگیز بارداری؛

تأثیرات فوق العاده بارداری برروی سلامتی/فرآیند بارداری، سلامتی را تضمین می نماید+فیلم

ترشح هورمون های بسیار زیاد در دوران بارداری، نه تنها تأثیر بسزایی برروی رشد جنین می ‏گذارد، بلکه برروی سلامت شما نیز تأثیرات مثبتی را می گذارد.‏