شیمی-درمانی

جایگزینی رگ‌های خونی با نخ‌های زیستی قابل بافت

ترمیم رگ‌های خونی آسیب دیده با مواد مناسب یک چالش جدی در علم پزشکی است که تولید نوعی نخ زیستی قابل بافت می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

سنتز نانوکاپوزیت سیس پلاتین مغناطیسی جهت انتقال هدفمند ماده شیمی درمانی به تومور سرطانی در اردبیل

تیم دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل موفق به انجام و ثبت اختراع سنتز نانو‌کمپوزیت سیس‌پلاتین مغناطیسی برای انتقال هدفمند ماده شیمی‌درمانی به تومورهای جامد و مهار بیشتر سلول‌های تومور شد.

با تلاش پژوهشگران؛

دوز شیمی‌درمانی را می‌توان با فناوری نانو مدیریت کرد

پژوهشگران نشان دادند که می‌توان از نانوذرات برای بهبود اثربخشی شیمی‌درمانی استفاده کرد.

تزریق داروی شیمی‌درمانی و ویتامین B به درمان سرطان کمک می‌کند

محققان با ترکیب داروی شیمی‌درمانی و فولات (نوعی ویتامین B) و قرار دادن آن درون نانوذرات، دارویی ساختند که می‌تواند سلول سرطانی را هدف قرار داده و از بین ببرد.

درمان اختلالی ارثی و نادر؛

ژن درمانی در نبرد با بیماری کمبود ایمنی/بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن امکان پذیر می ‏گردد+فیلم

یک آزمایش بالینی کوچک نشان داده است که ژن درمانی می تواند با ایمن سازی سیستم های ‏ایمنی نوزادانی که به تازگی دچار ابتلاء به یک اختلال ارثی نادر گردیده اند، کمک شایانی نماید. این ‏اختلال ارثی، یک عامل تهدید کننده برای زندگی فرد مبتلا شده بشمار می آید که در آن، سلول ‏های ایمنی بدن در مبارزه با عفونت، به طور طبیعی رشد نکرده و یا عمل نمی نمایند

یک مبتلا به سرطان در آستانه مرگ چگونه به بزرگترین آرزویش رسید

سطح چهار سرطان، وخیم‌ترین نوع سرطان است و پزشکان در کلینیک کلیولند می‌گوید که در نتجه متاستاز، سرطان در سراسر بدن ریچارد پخش شده است. شش‌ها، استخوان، رگ‌های خونی و گره‌ها لنفاوی از جمله قسمت‌های بدن هستند که سرطان نخست به آنها سرایت می‌کند.