طب

طب سنتی احیا می شود

طرح رفع انحصار از مجوز تاسیس داروخانه های گیاهی توسط نماینده یزد و اشکذر با قید یک فوریت تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.

پاهایی که در اثر بی توجهی مسئولین نظام سلامت کشور قطع می شوند؛

پایان کابوس قطع پای دیابتی ، معجزه طب سنتی /قطع پای ۲۱ هزار نفر سالانه در کشور،ناکارآمدی پزشکی نوین

در بیمارستان های کشور سالانه ۲۱ هزار نفراز افراد مبتلا به زخم دیابت دچار قطع عضو می شوند،این درحالی است که به روش طب سنتی زخم های دیابتی بدون قطع عضو درمان می شود، برخی از بیماران که در بیمارستان رضایت به قطع عضو نداده اند به کمک طب سنتی درمان شده اند.

بیانیه فعالان طب اسلامی کشور /نشست فعالان طب اسلامی در قم برگزار گردید

همایش فعالان طب اسلامی با حضور اندیشمندان و صاحب نظران از سراسر کشور با صدور بیانیه در قم به کار خود پایان داد.

با حمایت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری؛

تشکیل کارگروه های تخصصی طب اسلامی در قم

۲۵ کارگروه تخصصی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی درقم ایجاد می شود تا ابعاد مختلف طب اسلامی به صورت جامع مورد کنکاش علمی قرار گیرد. اعضای شورای عالی مشورتی این مرکز را آیت‌الله تبریزیان، آیت الله ضیایی، دکتر روازاده، دکتر خير اندیش، حجت الاسلام دکتر آقارفیعی و حجت الاسلام والمسلمین فراهانی تشکیل می دهند.مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی برای اولین بار در کشوربه همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری قم راه اندازی شده است،از اهداف تشکیل این مرکزانجام تحقیقات علمی جهت شناسایی ظرفیت های طب اسلامی جهت سلامت جامعه و کمک به بیمارانی است که پزشکی نوین در درمان آن عاجز مانده یا هزینه های مالی و عوارض درمانی برای بیماران ایجاد کرده است.

به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم؛

مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی راه اندازی می شود

جلسه هماهنگی راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات طب اسلامی با حضور سردارغلامرضا احمدی فرمانده سپاه پاسداران استان قم، محمود فاضل مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان قم و جمعی از روحانیون فعال در عرصه طب اسلامی برگزار گردید.