فاضلاب

دستاورد شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام؛

افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب مهرویلای کرج با «پکیج نوین تصفیه زیستی»

دومین پروژه پکیج نوین تصفیه زیستی فاضلاب بهداشتی شرکت دانش بنیان مهندسی کاشفان نیلفام برای تصفیه خانه فاضلاب منطقه مهرویلا در شهر کرج افتتاح و به بهره برداری رسید.

کرونا یک فاجعه انسانی خواهد شد اگر به این موضوع توجه نشود!

شواهدی وجود دارد که ویروس می‌تواند در روده تکثیر یابد، بنابراین اساساً هر بار که فردی با این بیماری به دستشویی می‌رود ویروس را به داخل شبکه فاضلاب منتقل می‌کند. ویروس کرونا نسبت به ضدعفونی و روش‌های تصفیه فاضلاب مقاومت کمی از خود نشان داده و با روش‌های معمولی تصفیه فاضلاب از بین می‌رود.

شناسایی ویروس کرونا در نمونه های فاضلاب

محققان EPFL و انستیتوی فدرال علوم آب و فن آوری سوئیس (Eawag)با تکنیک جدید موفق شدند ویروس کرونا را در نمونه های فاضلاب شناسایی کنند.

نماینده ولی‌ فقیه در خوزستان:

۲۰ نقطه بحرانی سیلخیز در اهواز وجود دارد؛ درخواست مردم از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برای حل مشکل فاضلاب

نماینده ولی‌ فقیه در خوزستان با اشاره به مشکلات پیش آمده پس از بارندگی در استان و اهواز گفت: ۲۰ نقطه بحرانی سیل خیز در اهواز وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

در راستای تحقق قوانین مصوب وزارت نیرو؛

شهر توریستی سی سَخت با مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب « پکیج تصفیه فاضلاب» تجهیز شد

در راستای تحقق قوانین مصوب وزارت نیرو مبنی بر تجهیز تمام شهرهای توریستی به تصفیه خانه فاضلاب، شهر توریستی سی سَخت کهگیلویه و بویر احمد با مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب « پکیج تصفیه فاضلاب» جهت ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز تجهیز شده و در روز پنج شنبه۴ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر نیرو افتتاح می شود.

توسط محققان شرکت فرنام رهاورد آسیا؛

منعقدکننده ­های حاوی ذرات حذف بوی فاضلاب طراحی و تولید شد

منعقدکننده های کدورت همراه با کاتالیزورهای حذف بوی فاضلاب با الگوگیری از روش ساخت پلی الکترولیت ها، توسط محققان شرکت دانش بنیان فرنام رهاورد آسیا طراحی و تولید شد، این دستاورد که نمونه داخلی ندارد علاوه برداشتن قابلیت عملکرد دوگانه، فرایند تصفیه فاضلاب انسانی در کنار مجتمع ها را نیز برای اولین بار در کشور امکان پذیر نموده است.

۸ میلیون دلار صرفه جویی وارداتی ؛

دستگاه های پیشرفته دوزینگ پمپ طراحی و ساخته شد

دوزینگ پمپ سلونوئیدی دیافراگمی با قابلیت تغییر کورس رفت و برگشتی توسط محققان شرکت بین المللی سحر آب صنعت مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد، این دستاورد دستگاهی High Tech و بسیار پرکاربرد با میزان ۸ میلیون دلار ارزش واردات در سال ۹۴ بوده است.

علم و فناوری از مشکلات بهداشتی یک شهر جنوبی گزارش می دهد

دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در انتظار یک فاجعه انسانی/فاضلاب هفتگل در کانال های روباز دفع می شود

با روندی که دفع فاضلاب هفتگل به عنوان دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال های روباز دارد ممکن است بیماری های واگیردار شیوع پیدا کند، در صورت شیوع این بیماری ها، فاجعه انسانی در هفتگل رخ می دهد.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان مطرح کرد:

رکورد اجرای بیش از ۲۴۰۰ طرح صنعتی در کشور / چشم انداز این دانشگاه در افق ۱۴۰۴ دارای سه ویژگی مهم است

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، در افتتاحیه دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب بهداشتی، گفت: این دانشگاه ر طول۴۰ سال فعالیت خود توانسته جایگاه بسیار شایسته ای در کشور کسب کند و طرح تحول راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان در سال گذشته رونمایی شده است و بر اساس این طرح چشم انداز دانشگاه صنعتی اصفهان در افق ۱۴۰۴ در بردارنده سه ویژگی مهم است.

برای اولین بار در جهان؛

خط تولید ماده شیمیایی فرات برای تصفیه ی آب و فاضلاب راه اندازی شد

برای اولین بار در جهان، خط تولید صنعتی سوسپانسیون فرات(VI)، با نام تجاری فرسول ۳۰، به روش پلاسما در اصفهان راه اندازی شد.