فضانورد

فضانوردان در فضا بوی باروت می‌شنوند؛ بالاخره علت‌اش معلوم شد+عکس

ناسا قصد دارد با کمک عطر فضا نسبت به آموزش فضانوردان خود اقدام کند تا بتواند پیش از پرتاب فضانوردان به مدار، آنها را بهتر آموزش دهد. بدین ترتیب، فضانوردان می‌توانند رایحه‌ای از کیهان را استشمام کنند و با ورود به فضا، با محیط اطراف بیگانه نباشند.

ساخت ایستگاه فضایی چین در حال آغاز است

چینی‌ها در حال آماده‌شدن برای انجام مجموعه‌ فشرده‌ای از مأموریت‌ها به‌منظور ساخت ایستگاه فضایی جدید خود هستند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

گام بلند ایران برای ارسال فضانوردان ایرانی به فضا/ ساخت ۵ کپسول زیستی فضایی با دانش کامل بومی آغاز شد

محمدجواد آذری جهرمی روز گذشته اعلام کرد :سفارش ساخت ۵ کپسول فضایی حمل انسان به مدار ۱۹۰ کیلومتری را به پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم دادیم. این اولین گام برای اعزام فضانورد ایرانی به فضا خواهد بود که قرار است طی ۳ سال ساخته شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پای هوش مصنوعی به فضا باز شد/ ساخت ربات هوشمندی که مانع افسردگی فضانوردان می شود+ فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی ربات هوشمند سخن گو مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته که می تواند با فضانوردان در فضا ارتباط برقرار نماید و مانع افسردگی آن ها شود.

پس از اقامتی ۱۴ ماهه؛

مغز دانشمندان در قطب جنوب کوچک شد.

تحقیقی جدید نشان می دهد مغز ۹ محقق پس از ۱۴ ماه اقامت در ایستگاهی اکتشافی در قطب جنوب کوچکتر شده است.

ناسا می‌خواهد «انسان‌های تراریخته» برای زندگی در مریخ تولید کند

دانشمندان در تلاشند تا تاثیر ماموریت‌های بلند مدت فضایی را بر بدن انسان کشف کنند. میسون و ده‌ها محقق دیگر که بر روی اثرات ژنتیکی پرواز در فضا کار می‌کردند، تاکنون اطلاعات زیاد و باارزشی را به دست آورده‌اند. محققان امیدوارند که این تحقیقات بتوانند راهکارهایی برای حفظ سلامت جسمانی فضانوردان آینده ارائه دهد.

تماشا کنید: فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی بیسبال بازی می‌کنند

تصاویر منتشر شده توسط فضانوردان ایستگاه فضایی از یک پروژه تبلیغاتی و سرگرمی خبر می‌دهد که با همکاری ناسا و لیگ بیسبال آمریکا انجام گرفته است. قاطبه مردم جهان عموما نگاه مثبتی به زندگی در ایستگاه فضایی و گردش درحول زمین در مدارها دارند، هرچند شاید بسیاری از آنها نسبت به دشواری‌های این حرفه شناخت کافی نداشته باشند.

در ۲۰۳۰ میلادی؛

ماموریت جدید ناسا برای اقامت در ماه

ناسا اعلام کرده مشغول برنامه ریزی برای ماموریتی دو هفته ای در ماه در سال ۲۰۳۰ میلادی است. قرار است در این مامویت چهار فضانورد زیربنای لازم برای زندگی انسان روی سیاره را فراهم کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

شرایط برای سفر بلندمدت به فضا فراهم شد/ کشف روشی جدید که ماندگاری غذا در فضا را ۳ برابر می کند+فیلم و عکس

محققان موفق به کشف روش جدیدی برای نگهداری از غذاها در بلند مدت شده اند که با کمک آن می توانند غذا را تا ۳ برابر گذشته کنسروشده نگهداری کنند؛ با این روش زمینه برای سفرهای طولانی مدت به فضا فراهم خواهد شد.