فلج-اطفال

نابود شدن شیوع فلج اسرارآمیز توسط کرونا

به این بیماری که میلایت حاد شل (AFM) گفته می شود، این بیماری عصبی مانند فلج اطفال به طور عمده کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد که باعث ضعف عضلانی و در بعضی موارد فلج دائمی و حتی مرگ می شود.

در اقدامی امیدوارکننده :

واکسن جدید فلج اطفال به مبارزه برای از بین بردن بیماری های فلج کننده پیوست

این واکسن اصلاح شده به دنبال پایان دادن به شیوع بیماری فلج اطفال در خاورمیانه و آفریقا است.

ویروس وحشتناکی که به جان کودکان می‌افتد!

فلج اطفال ، غولی که با واکسناسیون از پا درآمد

فلج اطفال غول خاموشی که به جان کودکان می‌افتد و نوشکفته‌ها را از طعم شیرین کودکی و قدرت حرکت محروم می‌سازد، بیماری که درمان ندارد و تنها راه نجات از آن پیشگیری با واکسن است.

چرا فلج اطفال ریشه کن نمی شود؟

مشکل اصلی رساندن واکسن به مناطقی است که بیش از همه جا به آن نیاز دارند. این موضوع چالش‌هایی را به وجود آورده است که ریشه‌کن شدن ویروس فلج اطفال را کماکان دور از دسترس نگه داشته است.

در ۲۲ ایالت گزارش شد

شیوع یک بیماری مرموز فلج‌کننده کودکان در آمریکا

مقامات بهداشت ‌آمریکا نسبت به شیوع یک بیماری نادر به پدر و مادرهای آمریکایی هشدار داده اند. در سال جاری میلادی بیش از صد مورد مشکوک یا تایید شده از بیماری AFM ثبت شده است.

محققان گزارش کردند؛

واکسن تومورهای مغزی کشنده با موفقیت آزمایش شد

محققان ایالات متحده روز سه شنبه گزارش کردند که در یک کارآزمایی بالینی حدود ۲۱ درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته مغز که تحت درمان با یک واکسن فلج اطفال اصلاح شده قرار گرفته اند پس از سه سال زنده مانده اند، در مقایسه با ۴ درصد از بیماران مبتلا به تومورهای مشابه که درمان های استاندارد را دریافت کردند.