فناوری-های-بکار-گرفته-شده-برای-مقابله-با-ویروس-کرونا

توقف واکسیناسیون در ژاپن، استرالیا، نیوزلند و تایوان

کشورهایی که در کنترل همه گیری کرونا موفق عمل کرده‌اند، برای اجرای واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر عقب‌نشینی کرده و منتظر نتایج آن در سایر کشورها هستند.

ساعت هوشمندی که بر شستشوی دست ها نظارت می‌کند+عکس

یکی دیگر از بخش‌های جذاب رویداد WWDC امسالِ کمپانی اپل معرفی امکانات و ویژگی‌های WatchOS ۷، نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مخصوص گجت‌های پوشیدنی بود و شاید جالب‌ترین خبر در مورد این سیستم‌عامل جدید این بود که WatchOS ۷ به کاربران اپل واچ کمک می‌کند که دست‌های خود را به‌صورت صحیح بشویند.

پیوستن دوره معرفت رضوی به دسته آموزش های مجازی

سومین دوره آموزش‌های بنیادین با عنوان معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

آیا با استفاده از لامپ‌های UV می‌توان متروی تهران را ضدعفونی کرد؟

استفاده از لامپ های با نور فرابنفش در راستای ضدعفونی کردن مترو نیویورک این ایده را به ذهن متبادر میکند که اگر این روش جواب دهد، آیا میتوان از آن در ایران و در مورد خطوط مترو و بی آر تی استفاده کرد؟ البته هنوز این طرح در امریکا نیز جنبه عملی به خود نگرفته است و باید منتظر نتایج آن بود.

سریع‌ترین ابررایانه جهان به کمک عالم‌گیری کرونا آمد+عکس

تاکنون بسیاری از شرکت های بزرگ تکنولوژی ابررایانه های خود را در اختیار محققین قرار داده اند تا بتوانند روند ساخت واکسن و یا درمانی برای این بیماری را نسریع کنند. اکنون کارشناسان این بخش از استفاده از سریعترین ابر رایانه جهان در استفاده برای مقابله با ویروس کرونا خبر میدهند.

اختراع دستبندی که «فاصله‌گذاری اجتماعی» را هشدار می‌دهد+عکس

تکنولوژی نیز به کمک آمده است تا اگر نه کرونا را درمان کند، حداقل و در این مرحله به قطع زنجیره انتقال و رعایت اصول بهداشتی کمک کند. به تازگی دستبندی در بلژیک و به طور دقیقتر در بندر آنتورپ مورد استفاده کارگران قرار گرفته است که در صورت زیرپا گذاشتن فاصله لازم افراد، میلرزد یا صدا میدهد. در این صورت افراد میتوانند متوجه شوند که فاله لازم رعایت نشده است.