فناوری

به مناسبت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛

شاخص‌ترین و جدیدترین دستاوردهای محققان جهاددانشگاهی اعلام شد

تولید جنین ممتاز منجمد برای اصلاح نژاد گاوهای شیری و گوشتی، فناوری تولید چهار نوع بذر هیبرید سبزی و صیفی، کسب دانش فنی و تولید بچه ماهی سی بأس برای پرورش در قفس و تکثیر گاومیش‌های با خصوصیات ژنتیکی برتر و... از مهم‌ترین گام‌های جهاددانشگاهی برای حفظ امنیت غذایی کشور است

دکتر نصیری اعلام کرد:

تخصیص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در جریان سفر هیات اعزامی صندوق نوآوری به استان هرمزگان

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در جریان سفر سه روزه هیات اعزامی این صندوق به استان هرمزگان خبر داد.

معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری:

تحول دشت قزوین در گرو بهره مندی از فناوری‌های جدید است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: تحول دشت قزوین با توجه به شعار سال در گرو بهره مندی از فناوری‌های جدید است که باید در طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین پررنگ باشد.

با سرعت ۳ متر در ثانیه؛

سگ رباتیک که می تواند راه برود یا بدود

یک سگ رباتیک به نام رایبو (RaiBo) قادر است با سرعت سه متر در ثانیه حتی در زمین‌های شنی بدود. متخصصان می‌گویند، هدف از توسعه این فناوری، گسترش دامنه کاربرد ربات‌های چهارپا برای خدمت به بشر است.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان:

باغ علم و فناوری کودک و نوجوان در محل پارک علم و فناوری لرستان ایجاد شود

نامداری از ایجاد فرصت عالی برای بخش خصوصی جهت ساخت باغ علم و فناوری کودک و نوجوان در اراضی این پارک اشاره کرد.

چشم انداز استان قزوین برای تقویت تبادل فناوری با کشور روسیه

استان قزوین و کشور روسیه در این چند سال گذشته در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی همکاری‌های بسیاری داشته‌اند و اکنون چشم اندازی در حوزه تبادل فناوری بین آن‌ها ترسیم شده است.

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان:

گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان گفت: در راستای اجرایی شدن نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب و تحقق اقتصاد ‌دانش‌بنیان، گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

فناوری هایی که دهه آینده را شکل خواهند داد

پیشرفت‌های فناوری به کسب‌وکارها، دولت‌ها و مؤسسات بخش اجتماعی فرصت‌های بیشتری برای افزایش بهره‌وری، اختراع و ابداع مجدد پیشنهادات و کمک به رفاه بشریت می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا خبر‌داد:

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک و صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

علیرضا بهمنی با اعلام این خبر که فناوری ماده اولیه دارویی «اسید سالیسیلیک» که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی دنیا با بالاترین بازدهی و کیفیت خروجی است توسط شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا بومی‌سازی شد، گفت: با تولید این ماده سالانه بیش‌از ۱۰ میلیون دلار می‌توانیم از خروج ارز جلوگیری کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان:

​پردیس «علم و فناوری» در دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با اشاره به راه‌اندازی ​پردیس «علم و فناوری» در دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه به دلیل وجود بسترهای لازم از جمله هیئت علمی، دانشجویان و آزمایشگاه این بستر مناسب را فراهم می‌کند.