قند::خبرگزاری علم و فناوری
قند

کشف قند و شکر در یک نوع شهاب‌سنگ؛ آیا موجودات فضایی قند را به زمین آوردند؟

در یک تحقیق جدید، محققان سه شهاب‌سنگ‌ را مطالعه کردند که یکی از آن‌ها شهاب‌سنگی بود که در سال ۱۹۶۹ به استرالیا برخورد کرد و میلیاردها سال قدمت دارد. البته پیشترها نیز شهاب‌سنگ‌ها برای وجود شکر بررسی شده بودند، اما این بار محققان روش جدیدی را برای استخراج با استفاده از آب و هیدروکلریک‌اسید استفاده کردند. دانشمندان قندهایی مانند «آرابینوز» (arabinose) و «گزیلوز» (xylose) را یافتند اما مهم‌ترین یافته آن‌ها «ریبوز» (ribose) بود.

علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

آخرین یافته محققان فرانسوی:

نوشیدنی های قندی باعث سرطان می شوند

طالعات‌ نشان‌میدهد کاهش مصرف نوشیدنی های پرقند از جمله آبمیوه ها خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد.

دستگاه تست قند خون ساخت ایران

دستگاه قند خون ساخت ایران بعد از فراز و نشیب های مراحل ساخت و تولید در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.

رد یک باور عامیانه نادرست؛

مصرف قند و شکر سطح هشیاری را پایین و افسردگی به بار می‌آورد

این فراتحلیل، بررسی ۳۱ مقاله را شامل می‌شده که بر روی ۱۲۵۰ شرکت‌کننده انجام شده بودند. این مقالات تاثیرات محلول های کربوهیدراتی نظیر قند و نشاسته را بر روی جنبه‌های مختلف «مود» انسان از جمله عصبانیت، هشیاری، خستگی و کوفتکی و افسردگی را مورد بررسی قرار داده‌اند.