قیمت-دلار

نرخ تورم

دراین اینفو به بررسی نرخ تورم میپردازیم

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

تأثیر تحریم و افزایش قیمت دلار بر نمایشگاه کتاب/ آیا افزایش ۵۰ درصدی قیمت «بن کتاب» جوابگوی نیاز خریداران کتاب می باشد؟

بنا بر اعلام ستاد خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بن خرید کتاب در نمایشگاه امسال با ۵۰ درصد رشد نسب به سال گذشته روبه رو شده است این در حالی است که طی ماه های گذشته قیمت تعدادی از کتاب ها با رشد بیش از ۱۰۰ رو به رو بوده است.

می دانستید یکی از روش های تشخیص دلار اصل با آهن رباست؟

جوهر مغناطیسی به کار رفته در اسکناس های دلار آمریکا باعث می شود تا با نزدیک شدن آهنربا، اسکناس به آن بچسبد!

بحران اقتصادی آینده جهان

بحران اقتصادی آینده جهان شاید از ایتالیا آغاز شود، شاید از کشورهای نوظهور.. در این گزارش گفته می شود که این بحران بر خلاف نمونه پیشین آن در یک دهه قبل، به احتمال زیاد از آمریکا آغاز نمی شود بلکه از کشورهای حوزه یورو به ویژه ایتالیا و یا کشورهای اقتصادی نوظهور آغاز خواهد شد

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

گزارشی از حال و روز اقتصاد ایران؛

آیا تب دلار در ایران کاهش یافته است؟

این روزها کشور روزهای آرامی را به نسبت چند ماه گذشته تجربه می کند این در حالی است که کارشناسان معتقدند:سه نرخی بودن قیمت ارز فقط به کام سودجویان و رانت‌ خواران است.

۴ دلیل سقوط آزاد دلار، سکه و خودرو چه بود؟

قیمت دلار که در ماه های اخیر به ارقام غیرقابل باور رسیده بود، در طی دو روز، در صرافی ها به کانال ۱۰ هزار ‏تومان بازگشت و دلال ها نیز دلار را ۸ هزار تومان می خریدند. این سقوط قیمت، ناگهان بهای اقلامی مانند گوشی موبایل و خودرو را نیز کاهش داد. اما علت این سقوط قیمت چه بود و آیا در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت؟ این ویدیو به سوالات مذکور پاسخ می دهد

خبرگزای علم و فناوری گزارش می دهد؛

دلايل افزايش قيمت ارز و افسارگسيختگى ارزى

در شرايط فعلي كشور، دولت از بكارگيرى مكانيزمهاى كنترلى ارز كه قبلا از آن بهره مى برد، امتناع مى كند و اين امتناع و عدم دخالت دولت باعث افسارگسيختگى بازار ارز و به تبع آن بازار طلا شده است.

اسکناس های جدید ۱۰۰ و ۲۰۰ یورویی را ببینید

بانک مرکزی اروپا از اسکناس های ۱۰۰ و ۲۰۰ یورویی جدید پرده برداری کرد. این اسکناس ها از ۲۸ مه ۲۰۱۹ (۷ خرداد ۱۳۹۸) به بازار عرضه خواهند شد

خبرگزاری علم وفناوری بررسی می کند ؛

ارز دیجیتالی بومی ؛ راهکاری برای شکستن تحریم‌های آمریکا؟

"مورگان رایت" متخصص راهبرد امنیت سایبری آمریکا اخیراً اذعان داشته که "ایرانی‌ها به بیت‌کوین روی می‌آورند و یکی دیگر از شیوه‌های در حال توسعه ایران برای جلوگیری از تحریم‌ها، ایجاد ارز دیجیتالی بومی است."