لنز

انقلابی در ارتباطات هوشمند: ساخت سنسور چند-منظوره بر روی لنز چشم

به تازگی محققان دانشگاه سوری، آزمایشگاه فیزیک ملی (NPL) دانشگاه هاروارد، دانشگاه علم و صنعت چین، موسسه تحقیقات نینگبو دانشگاه ژیجیانگ و دیگر مراکز، سیستم سنسور لنز فوق نازک چند منظوره ای ایجاد کرده اند که سیستم های این سنسور شامل یک آشکارساز نوری برای دریافت اطلاعات نوری، تصویربرداری و کمک به بینایی، یک سنسور دما برای تشخیص بیماری احتمالی قرنیه و یک سنسور گلوکز برای نظارت بر سطح گلوکز به طور مستقیم از مایع اشک داخل چشم می باشند.

مهندسین اولین لنز دوربین Fisheye Fare را معرفی می کنند

لنزها می توانند در تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها یکپارچه شوند و دیدهای پانوراما و بدون اضافات دست و پا گیر را ارائه دهند.

با این لنز می توان چشمان خود را به یک سیستم واقعیت افزوده پیشرفته تبدیل کرد !

به تازگی نوعی لنز چشمی با نام " Black Mirror " توسط محققان شرکت "Uofwa " ساخته شده است که علاوه بر آنکه می تواند مشکل بینایی افراد را برطرف کند، بلکه واقعیت افزوده را هم در حوزه دید کاربران خود قرار می دهد .

تولید لنز با قابلیت زوم

محققان لنزی تولید کرده‌اند که می‌تواند با شناسایی علائم طبیعی چشم با پلک زدن روی سوژه مورد نظر زوم کند.

محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن انقلابی در تولید «لنز» به پا کرد!

از لنزهای باکیفیت بالا به طور فزاینده در زمینه‌های مختلف، از دوربین‌ها گرفته تا اتومبیل‌های خودران و ربات‌ها، استفاده می‌شود. اما قالب‌گیری سنتی و سایر فرآیندهای پرهزینه که در تولید آنها وجود دارد به قالب‌های فلزی گران‌قیمت و پیچیده نیاز دارد. به همین دلیل تولیدکننده برای تولید یک نوع لنز با محدودیت‌های زیادی در ماده اولیه مواجه هستند.

دانشگاه رایس،هیوستون،امریکا؛

ساخت لنزهای میکروسکوپی بسیار نازک و کوچک

محققان دانشگاه رایس امریکا موفق به ساخت میکروسکوپ(لنز) بسیار نازکی شدند که می توان بر روی دوربین و میکروسکوپ های قدیمی و یا حتی جدید نصب کرد

ساینس دیلی؛

به کمک این لنز مشاهدات روزانه انسان ها بازسازی می شود

شاید بارها صحنه‌هایی را که در طول روز دیده‌ایم فراموش کردیم اما باکمک لنزی که دانشمندان دانشگاه تورنتو ساخته‌اند، می‌توان آنها را به یاد آورد. کار این لنز بازسازی مشاهدات روزانه انسان‌هاست.

رونمایی با طعم تکنولوژی:

لنز ۱۴ میلی متر سامیانگ این بار با فوکوس اتوماتیک برای کنون

اگر از عکاسان ژانر طبیعت هستید مطمئنا با برند سامیانگ آشنایی دارید. این کمپانی به تازگی از یک لنز ۱۴ میلیمتر جدید با فوکوس اتوماتیک برای دوربین های برند کنون رونمایی کرده است.

به دست محققان ایرانی اختراع شد؛

اولین دستگاه ایمن گذاشتن و برداشتن لنزهای چشمی

اولین دستگاه ایمن گذاشتن و برداشتن لنزهای چشمی تحت عنوان لنزپک، در حوزه علم پزشکی، مختص شاخه چشم پزشکی و اپتومتری توسط محققان گروه لنزپک برای اولین بار در جهان اختراع شد.