ماسک

سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

ماسک زدن ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند/ N۹۵ تنها برای استفاده کادر پزشکی

سرپرست مدیریت غذا و دارو علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر گفت: استفاده از ماسک ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند.

کارگاه ماسک N۹۵ در دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد

کارگاه تولید ماسک N۹۵ با ظرفیت تولید روزانه ۱۰۰۰ ماسک با حضور معاون ریاست جمهوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

استفاده از ماسک اولویت نخست پروتکل های بهداشتی است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: اکنون استفاده از ماسک اولویت نخست پروتکل های بهداشتی است و حتی پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی این است که در تمام فضاهای سربسته استفاده از ماسک اجباری شود.

درصورت لزوم در خانه نیز ماسک بزنید

توصیه می شود درصورت وجود بیمار مبتلا به کرونا در منزل، در محیط خانه نیز از ماسک استفاده شود.

لزوم رعایت بهداشت بیش از پیش ماسک‌های بهداشتی؛

ماندگاری بالای کرونا برروی ماسک

ویروس کرونای جدید در قسمت داخلی ماسک های صورت که در مجاور صورت قرار می گیرد، تا ۴ روز توانایی زنده ماندن دارد و گزارش شده که ویروس کووید ۱۹ تا ۴ روز در قسمت داخلی ماسک و تا ۷ روز در قسمت بیرونی ماسک زنده مانده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

این ماسک می تواند محیط ها و افراد آلوده به کرونا را شناسایی کند ! + فیلم

گروهی از دانشمندان ماسکی را طراحی و ساخته اند که توانایی شناسایی ویروس ‌ها از جمله کروناویروس را دارد و پس از شناسایی ویروس در محیط به صورت خودکار شروع به درخشیدن می کند .

محققان MIT و هاروارد ماسکی اختراع کردند که در مواجهه با کروناویروس نور می‌دهد+عکس

ماسکی که میتواند مچ کرونا را بگیرد. در سال ۲۰۱۴، آزمایشگاه بیومهندسی جیم کالینز در دانشگاه ام.آی.تی شروع به تولید حسگرهایی کردند که می‌توانست ویروس «ابولا» را تشخیص دهد. تا سال ۲۰۱۶، آن‌ها موفق شدند این فناوری را برای شناسایی ویروس «زیکا» نیز آماده کنند. اکنون آن‌ها در تلاشند تا این ابزار را طوری تنظیم کنند تا بتواند موارد ویروس کرونا را نیز شناسایی کند.

معرفی نقد و بررسی اپلیکیشن؛

با این برنامه ایرانی می توان از شرایط بیماری کرونای اطراف خود مطلع شد ! + لینک دانلود

به تازگی محققین کشورمان با همکاری وزارت بهداشت اپلیکیشنی به نام "ماسک" طراحی کرده اند که علاوه بر اطلاع رسانی در مورد بیماری کرونا، این امکان را برای کاربران خود فراهم می آورد که در هر ساعت از شبانه روز تست کرونا دهند و افراد مشکوک به این بیماری را در اطراف خود شناسایی کنند .

حذف ناگهانی اپیکیشن ماسک  از گوگل پلی

حذف نرم افزار ماسک از گوگل پلی به دلیل تحریم

بهترین ماسک‌های صورت از چه جنسی هستند؟

ممکن است از خود بپرسید آیا لازم است برای حفظ سلامت جسمانی در برابر «ویروس کرونا» از ماسک استفاده کنیم؟ طبق توصیه سازمان‌های متولی سلامت در بیشتر کشور‌ها استفاده از ماسک میتواند به نحوی از انحا موثر باشد. در حقیقت گرچه در ابتدا از بیفایدگی اثر پیشگیرانه ماسک سخن میگفتند، اما در حال حاضر به اهمیت آن در جلوگیری از زنجیره انتقال تاکید دارند.