ماهی

کشفی درباره تفاوت مدار‌های مغزی ماهیان با پستانداران

چرا محققان این ماهی قرمز را به سایبورگ* تبدیل کردند؟ دانشمندان علوم اعصاب در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه ماهی‌ها با استفاده از مدار‌های مغزی متفاوتی بر خلاف مدار‌هایی که پستاندارانی مانند ما به آن تکیه می‌کنند در جهان خود حرکت می‌کنند.

کشف مغز ۳۱۹ میلیون ساله؛

آیا این واقعا یک مغز است؟

اسکن جمجمه فسیل یک ماهی با قدمت ۳۱۹ میلیون سال به کشف قدیمی‌ترین نمونه مغز مهره‌داران منجر شده و تکامل اولیه ماهیان استخوانی را روشن‌تر کرده است.

خواص آرامش بخشی آکواریوم و ماهیان زینتی در منازل

انتخاب ماهیان آکواریومی نیاز به دانش کافی دارد به طوری که بدون داشتن اطلاعات در این مورد نمی‌توانید هر ماهی را در کنار دیگری قرار دهید.

توسعه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان خلخال

معاون اداره کل شیلات و آبزی پروری استان اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت موجود در شهرستان خلخال، پرورش ماهیان خاویاری در مناطق نیمه گرمسیری این شهرستان توسعه می‌یابد.

محققان دانشگاه MIT گزارش کردند:

مکمل غذایی اثرات ژن خطر آلزایمر را معکوس می‌کند

محققان دانشگاه MIT بر طبق یک مطالعه گزارش کردند: اگر شما یک حامل APOE۴ هستید، پس اگر کولین کافی مصرف نکنید، عواقب وخیم‌تری به دنبال خواهید داشت. حامل‌های APOE۴ بیشتر در معرض کمبود کولین هستند. این ژن توسط حدود ۱۴٪ از جمعیت عمومی، اما تقریباً نیمی از بیماران آلزایمر، آن را حمل می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خبر داد

تولید ماهیان گرم‌آبی به روش پرورش در قفس برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری میزان تولید ماهی به روش پرورش در قفس، در استان چهارمحال و بختیاری را ۱۷۰۰ تن عنوان کرد و گفت: برای اولین بار در این استان ماهیان گرم‌آبی نیز به روش پرورش در قفس به تولید رسیده‌اند و روانه بازار شده است.

گره خوردن منافع ملی با امنیت غذایی؛

ضرورت ادغام مدیریت بخش کشاورزی با اصول پدافند غیرعامل/وضعیت نامطلوب امنیت غذایی در نواحی روستایی کشور

کشت همزمان برنج و ماهی در شالیزار علاوه بر منافع فراوانی که برای زیست بوم مزرعه برنج به همراه دارد، با افزایش سطح تولید آبزیان در کشور سهم بالایی از نیاز جامعه به این منبع غنی پروتئینی را برطرف می سازد.

در پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان سازمان بسیج علمی پژوهشی استان خراسان جنوبی ساخته شد؛

ساخت دستگاه سمیت‌شناسی آب در شرکت تجهیزات هوشمند آب و انرژی خراسان جنوبی

اساس کار دستگاه سمیت‌شناسی آب بر ‌پایه حرکت نوع خاصی ماهی است. در این دستگاه نمونه‌ای از آب مورد پایش، همواره از طریق آکواریوم در حرکت است.

ماهیان می‌توانند «آسم» را در انسان‌ها ریشه‌کن کنند

بر اساس این مطالعات مصرف هر گرم اسید چرب امگا ۶ احتمال شدت‌یافتن علائم بیماری آسم در کودکان می‌تواند تا ۲۹ درصد افزایش پیدا کند. از سویی دیگر هر یک گرم اسیدچرب امگا ۳ این احتمال را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.