متخصص-زنان-و-زایمان

موفقیتی دیگر از کادر درمانی علوم پزشکی استان سمنان؛

سمنان|اولین عمل ساکروهستروپکسی در سمنان/هیستروسکوپی چه نوع عملی است؟

دکتر سید محمد حسینی رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی اميرالمومنين (ع) از انجام اولین عمل ساكرو هيسترو پكسي در این مرکز درمانی خبرداد.

با توجه به نگرانی مادران در ایام بارداری

پزشک زنان از مراقبت های ویژه در ایام کرونا می گوید

پاندمی کووید-۱۹ موجب نگرانی بسیاری از افراد در جوامع گشته است. یکی از این نگرانی‌ها عوارض ابتلا به این بیماری برای مادر و جنین در دوران بارداری است.

مسؤول آموزش زایمان فیزیولوژیک بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مطرح کرد:

۲۴ هفتگی بهترین زمان برای حضور در دوره‌های زایمان فیزیولوژیک/ اثرات اثبات شده ورزش بر روی مادر و جنین/ برگزاری رایگان دوره زایمان فیزیولوژیک در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری

مسؤول آموزش زایمان فیزیولوژیک بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، گفت: ۲۴ هفتگی زمان بسیار مناسبی برای حضور مادران باردار در کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک است.

در یک پروسه تحقیقاتی مشخص شد

کاهش درد قاعدگی زنان با مصرف ویتامین دی

یک پژوهشگی در یک پروسه تحقیقاتی به ثمر رسیده اعلام کرد تجویز ویتامین دی می‌تواند اثرات مفیدی بر دیسمنوره و درد ناشی از قاعدگی زنان داشته باشد.

کارشناس مامایی با سابقه ۲۳ سال خدمت:

عوارض زایمان سزارین ۶ سال پس از اتمام بارداری

کارشناس مامایی با سابقه ۲۳ ساله گفت: در برخی مواقع عوارض زایمان با سزارین تا ۶ سال پس از اتمام بارداری ادامه دارد.

رئیس هیأت مدیره جمعیت مامایی مازندران مطرح کرد:

نوزادان سزارینی در معرض خطر بهم ریختگی در ساختار دفاع ایمنی بدن/باکتری‌های روده‌ای کودکان سزارینی تغییر می‌کند

رئیس هیأت مدیره جمعیت مامایی مازندران، با اعلام اینکه نوزادانی که با روش سزارین بدنیا می‌آیند از نظر هورمونی، فیزیک و باکتری‌های موجود در بدن بصورت کلی ضعیف تر از نوزادان با شیوه زایمان طبیعی هستند، گفت: خطر‌هایی مانند بهم ریختگی در ساختار دفاع ایمنی بدن، تغییر در باکتری‌های روده از دیگر عوارض برای کودکان سزارینی می‌توان نام برد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

اظهارات دهان‌پرکن حمایت از ماما و آمار نگران کننده تعداد سزارین در مازندران

متولیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حالی مدعی نقش اثرگذار ماماها در روند زایمان هستند که پنج سال بعد ازا جرای طرح تحول سلامت گام ارزنده‌ای برای کاهش سزراین برداشته نشده است.

خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی گزارش می دهد؛

زایمان طبیعی؛ اولویت خانواده های آذربایجان غربی

پس از گذشت ۹ ماه از بارداری، یکی از مهم ترین مراحل نهایی تولد نوزاد موضوع چگونگی زایمان است که ذهن والدین را مشغول می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سزارین‌های بار اول در مازندران ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: سزارین‌ بار اول در مازندران ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است ولی میزان سزارین در مازندران همچنان بالا است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

رحم اجاره ای، گزینه نهایی برای فرزنددار شدن

رحم اجاره ای به عنوان یکی از روش های فرزنددار شدن برای مادران دچار بیماری های رحمی، چند سالی است که در ایران استفاده می شود؛ با این وجود استفاده از این روش دارای مشکلات و موانعی است که نتوانسته همانند دیگر روش های درمان نازایی به شکل گسترده به کار رود. این گزارش به مواردی که استفاده از رحم اجاره ای توصیه می شود و موانع و مشکلات آن می پردازد.