محققان-MIT

تصفیه آب آشامیدنی با فیلترهایی از شاخه های درختان

مهندسان MIT فیلترهایی را از شاخه های درختان برای تصفیه آب آشامیدنی تولید می کنند و می توانند ۹۹درصد از باکتری‌های موجود در آب آلوده را از بین ببرند.

تبدیل پلاستیک های زائد به لباس های دوستدار محیط زیست

مهندسان MIT کاربرد جدیدی را برای یک پلاستیک معمول پیدا کرده اند، که قادر به چرخاندن پلی اتیلن به پارچه ای است که می تواند با اجازه دادن به تبخیر گرما و تبخیر رطوبت، فرد را به طور منفعل خنک کند. این کشف می تواند کیسه های پلاستیکی زائد را به لباس ورزشی تبدیل کند

تشخیص عفونتهای بدون علامت کووید ۱۹ با استفاده از تلفن همراه

محققان دانشگاه MITمدل هوش مصنوعی را ابداع کرده اند که افراد بدون علامت را از طریق ضبط سرفه های اجباری از افراد سالم متمایز می کند.

استفاده از خطای چاپ سه بعدی برای تولید منسوجات

محققان ام آی تی با استفاده از خطای چاپ سه بعدی برنامه ای را ایجاد کردند که می تواند برای تولید منسوجات با تکنولوژی بالا استفاده شود.

فن آوری سرنگ ۲ مخزنه می تواند تزریق داروهای بیولوژیک غلیظ را فعال کند

محققان MIT یک وسیله ساده و کم هزینه برای تزریق زیر جلدی داروهای بیولوژیک غلیظ طراحی کرده اند.

نشانگرهای زیستی بیماری های ریه را تشخیص می دهند

مهندسان MIT با تجزیه و تحلیل نفس بازدم شده توسط بیمار راهی برای نظارت بر ذات الریه یا سایر بیماری های ریه ایجاد کرده اند.

ابداع ربات هایی که با کابل های نازک کار می کنند

گروهی از محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی MIT سیستمی جدید ابداع کرده اند که از یک جفت گیربکس رباتیک نرم با سنسورهای لمسی با وضوح بالا استفاده می کند تا با موفقیت اشیاء نازک و انعطاف پذیر مانند طناب، سیم یا کابل را دستکاری کند.

استفاده از سیگنال های عضلانی برای کنترل کوادکوپتر

محققان MIT یک روش کنترلی ابداع کرده اند که با استفاده از حسگرهای ماهیچه و تشخیص حرکت، به شیوه‌ای طبیعی‌تر ربات‌ها را کنترل می‌کند.

طراحی سیستم مقیاس پذیر برای محافظت از ابرداده های حساس

محققان MIT برای کمک به محافظت از اطلاعات در برابر نظارت های احتمالی سطح دولتی، یک سیستم مقیاس پذیر را طراحی کرده اند که ابرداده های میلیون ها کاربر در شبکه های ارتباطی را محافظت می کند.

دانشگاه MIT از رباتی با قابلیت های سگ واقعی رونمایی کرد !

محققین دانشگاه MIT رباتی ۹ کیلوگرمی ساخته اند که می تواند کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهد که به طور معمول از حیوانات چهارپا انتظار می‌رود.