محقق-ایرانی

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد؛

مهندسی مواد جاده ای قویتر با استفاده از ماسک های بازیافتی

محققان دانشگاه RMIT استرالیا با همکاری محقق ایرانی خود، با استفاده از تکه‌های ماسک‌های صورت در مواد ساخت جاده استفاده کردند که به گفته آنان برخی از مزایای مهندسی منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد.

با همکاری محقق ایرانی صورت گرفت؛

توسعه فناوری برنامه نویسی برای تبدیل مواد ۲ بعدی به شکل ۳ بعدی

محققان دانشگاه تگزاس در آرلینگتون به همراه محقق ایرانی خود تکنیکی را توسعه داده اند که مواد ۲ بعدی را برای تبدیل به شکل های ۳ بعدی پیچیده برنامه ریزی می کند.

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

چاپ سه بعدی استخوان مستقیماً وارد بدن می شود

یک تیم در دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی، استرالیا به همراه محقق ایرانی خود، جوهر سرامیکی را تولید کرده اند که می تواند در دمای اتاق با سلولهای زنده و بدون مواد شیمیایی سخت چاپ شود.

به رهبری محقق ایرانی تحقق یافت؛

غضروف هوشمند مهندسی شده داروهای آرتروز را به مفاصل تحت فشار وارد می کند

محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به رهبری محقق ایرانی خود توانست طریق یک "غضروف هوشمند" مهندسی شده را ایجاد کنند که در صورت قرار گرفتن مفصل در فشار مکانیکی، داروی ضد التهابی ترشح می کند، برطرف کند.

با نظارت محقق ایرانی تحقق یافت؛

استفاده از امواج صوتی برای انتخاب اسپرم با کیفیت بالا

محققان دانشگاه موناش به رهبری محقق ایرانی خود، از امواج صوتی و دینامیک سیالات در ایجاد رویکرد جدید اسپرم های با کیفیت بالا برای تولید مثل استفاده کرده اند.

به رهبری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ابداع دستگاه سونار برای ارزیابی اعماق اقیانوس

مهندسان دانشگاه استنفورد به رهبری محقق ایرانی خود با استفاده از ترکیب نور و صدا برای عبور از سد ظاهرا صعب العبور در رابط هوا و آب، یک روش هوایی را برای تصویربرداری از اشیا زیر آب ایجاد کرده اند.

مدال و جایزه آیزاک نیوتن در سال ۲۰۲۰ به محقق ایرانی رسید

مدال و جایزه آیزاک نیوتن در سال ۲۰۲۰ توسط انیستیتو فیزیک (IOP) انگلیس به پروفسور نادر انقطاع از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا اعطا شد.

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد؛

نظریه زمان سنجی ترکیبی از ساعتهای کوانتومی و نسبیت انیشتین است

محققان کالج دارتموث، با همکاری محقق ایرانی، پدیده ای از مکانیک کوانتوم که به عنوان بر هم نهی شناسایی کردند که می تواند بر ساعت با دقت بالا تأثیر بگذارد.

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد:

نانو ژنراتور مهار انرژی قدرت اطراف ما را پیدا می کند

محققان استرالیایی به رهبری دانشگاه فلیندرز و محققان ایرانی در حال چالش "مهار" انرژی نامرئی ناشی از ارتعاشات با فرکانس پایین در محیط اطراف هستند.

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

ایرانیان باستان ۹۰۰ سال پیش در حال ساخت فولاد کروم "قرن ۲۰" بودند

محققان دانشگاه کالج لندن به سرپرستی محقق ایرانی خود یک مکان باستانی به نام چاهک در جنوب ایران را به عنوان یک سایت تولید فولاد باستان شناسایی کردند.