محمدصادقی::خبرگزاری علم و فناوری
محمدصادقی

آیا آمار کرونایی‌های اعلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار کل فارس می‌باشد؟

بسیاری آمار کرونایی های اعلامی هر روز از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را تنها آمار چند شهرستان میدانند که اتفاقا در جزئیات نیز گاها به آن در این اطلاعیه ها پرداخته میشود.

ارتباط مستقیم تحصیلات و سکته مغزی

محققان در آخرین تحقیقات خود به ارتباط مستقیم میان سطح تحصیلات و سکته های مغزی و قلبی پی بردند.

درخشش اساتید دانشگاه شیراز در طرح‌های برگزیده دانشگاه‌ها و مراکزعلمی کشور

اساتید دانشگاه شیراز همچون همیشه درخشان ظاهر شده و دو طرح اساتید این دانشگاه در زمره طرح های برگزیده دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در زمینه رونق تولید از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم انتخاب گردید .

یادداشت تولیدی؛

اهمیت و جایگاه اشتغال در توانمندسازی معلولین

هدف پژوهش توانمندسازی جامعه با استفاده از تبیین جایگاه و اشتغال معلولین در جامعه ، شناخت عوامل تأثیرگذار در اشتغال معلولان می باشد. روش مورد استفاده در این تحقیق تحلیلی- توصیفی بوده و ابزار مورد استفاده نیز کتابخانه ای می باشد.

منتخب کوار، سروستان و خرامه در گفتگو با علم و فناوری بیان کرد:

میتوان با تغییر ساختارها و سیاست ها سرعت چند برابری در تولید داشته باشیم/ نیروی انسانی جوان و نخبه در کشور از فرصتهای موجود جهش تولید است

عبدالعلی رحیمی گفت: پتانسیل‌های عظیم داخل کشور من جمله پتانسیل‌های کشاورزی معدنی دامداری صنایع شیمیایی صنایع تبدیلی و مهمتر از آن نیروی انسانی جوان و نخبه در کشور از فرصتهای موجود جهش تولید است.

در گفتگو با یک استاد اقتصاد؛

بررسی اثرگذاری قوای سه‌گانه کشور در اقتصاد ایران

استاد دانشگاه آزاد اسلامی شیراز گفت: قوه قضاییه با ورود به پرونده دانه درشت ها و مبارزه با مفاسد اقتصادی تحرک و پویایی در سطح جامعه ایجاد کرد که باعث اعتماد سازی در اقتصاد ایران شد.

قسمت اول گفتگوی منتخب مردم فسا با علم و فناوری:

تولید، نسخه شفابخش وضعیت کنونی کشور/رکود و تورم فعلی درکشور ناشی از بی توجهی به توان داخلی است

حجت اله فیروزی گفت: یکی از دلایل مهم رکود و تورم در کشور، عدم توجه کافی به توان و ظرفیتهای داخلی از جمله جوانان ایرانی بوده است.

جایگاه و ارزش اسناد الکترونیکی در حقوق تجارت ایران

کارشناس ارشد حقوق خصوصی در گفتگو با علم و فناوری به مزایا و امکانات قراردادها و اسناد الکترونیکی بر بستر اینترنت و در حالت دورکاری پرداخته است.

حماسه‌ی همتِ جوانان کامفیروزی در تامین اقلام بهداشتی

مدیر کارگاه تولید ماسک کامفیروز از تولید و توزیع روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک به همت بانوان جهادی قرارگاه جهادی شهید قاسم سلیمانی خبر داد.

تصمیم عالمانه شهرداری شیراز مبنی بر ادامه‌دار شدن تعطیلی ناوگان حمل ونقل عمومی

دبیر انجمن اسلامی مهندسان فارس ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری شیراز گفت: مدیریت شهری کلان شهرهای شیراز و مشهد برخلاف سایر کلان شهرهای کشور تصمیم عالمانه ای گرفتند .