محمد-صادقی

آخرین و دقیق‌ترین تصاویر از ساختار ویروس کرونا که شاید به درمان آن کمک کند

دانشمندان امیدوارند با رسیدن به مدل سه بعدی و دقیق از ساختار بیرونی و درونی ویروس کووید ۱۹ بتوانند قدمی مهم را در یافتن درمان و بهبود بیماری کرونا بردارند .

تاثیر داروی معده بر بهبود کرونا

محققان هنگ کنگی در تحقیقاتی به تاثیر داروی رانیتیدین بر مهار ویروس کرونا دست یافتند.

آخرین و دقیق‌ترین تصاویر از ساختار ویروس کرونا که شاید به درمان آن کمک کند

دانشمندان امیدوارند با رسیدن به مدل سه بعدی و دقیق از ساختار بیرونی و درونی ویروس کووید ۱۹ بتوانند قدمی مهم را در یافتن درمان و بهبود بیماری کرونا بردارند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وقتی پارک علم و فناوری به مدد شرکت‌های فناور می‌آید

رئیس پارک علم و فناوری استان فارس گفت: : براساس آیین نامه مصوب هیئت امنای پارک های علم و فناوری در کل کشور، می توانیم اراضی تحت مالکیت در داخل پارک واقع در شهرک آرین را در اختیار شرکت های فناور قرار دهیم .

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

وضعیت هایپرمارکت‌ها در ایران

سوپرمارکت های بزرگ با سرعتی بالا در حال رشد در کشورمان می باشند و این اتفاق سبب شد همه مزیت ها و معایب آن را بررسی کرده و در پایان برای هرچه بهتر شدن این فروشگاه های بزرگ راهکارهایی را ارئه دادیم.

تاخت و تاز مرگبار کرونا در پیک سوم

همچنان در سطح شهرها شاهد عدم استفاده برخی از مردم از ماسک هستیم و عده ای همچنان این ویروس مرگبار را شوخی می دانند، شوخی ای که می تواند عامل مرگ هرکدام از انسان ها باشد، پیر و جوان، زن و مرد، فقیر و غنی برایش فرقی ندارد .

در نشست صمیمی هیئت تحریریه خبرگزاری علم و فناوری با رئیس بیمارستان کوثر؛

صرفه جویی ۱۰ میلیون دلاری ارزی با اتکا به اختراعات داخلی/ علم و فناوری تریبونی برای آنان که رسانه ندارند

رییس بیمارستان کوثر گفت: استفاده از اختراعات داخلی سالانه حدود ده میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد می کند .

از واکسن ایرانی کرونا چه‌خبر؟

وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونای ایرانی نتایج خوبی برروی حیوانات داشته و امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم این واکسن ایرانی را به مرحله تست انسانی برسانیم و نتایج خوبی نیز در آن بگیریم .

باتوجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در فارس؛

کرونایی که دوباره بالا گرفته

کرونا علیرغم فروکشی مقطعی در کشور و به دنبال آن در استان فارس دوباره به تاخت و تاز در جامعه پرداخته و آمار و ارقام چند وقت اخیر نشان می دهد که وضع از آنچه که تصور می شود، بدتر است .

پیشتازی روس‌ها در تولید واکسن کرونا

مراحل تولید واکسن کرونا در روسیه به خوبی پیش رفته و در نخستین مرحله از آزمایش بالینی این واکسن برروی گروه های متقاضی تزریق واکسن بوده اند، وزارت دفاع روسیه اوضاع را مطلوب عنوان کرده و از وضعیت خوب جسمانی داوطلبان خبر داد .