محمد-صادقی::خبرگزاری علم و فناوری
محمد-صادقی

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

خبرهای امیدوارکننده پیرامون درمان کرونا

بسیاری از کشورها تحقیقات خود را برای یافتن درمان و ساخت ویروس کرونای جدید آغاز کرده و گهگاه خبرهایی امیدوار کننده در رسانه های جهان منعکس می شود که نویدبخش نابودی این ویروس منحوس در آینده ای نزدیک خواهد بود .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در گفتگو با علم و فناوری مطرح کرد:

مهمترین برنامه ها و اقدامات سه سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فارس

مهرداد سهرابی در گفتگوی خود با علم و فناوری به تشریح مهمترین اقدامات و پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سه سال گذشته پرداخت.

یادداشت؛

ویروس اختلال

ما درحوزه اجرای بعضی قوانین گرفتار ویروس اختلال هستیم ، اختلالی که مانع پیشبرد امور به جهت مطلوب می شود.

آیا آمار کرونایی‌های اعلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار کل فارس می‌باشد؟

بسیاری آمار کرونایی های اعلامی هر روز از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را تنها آمار چند شهرستان میدانند که اتفاقا در جزئیات نیز گاها به آن در این اطلاعیه ها پرداخته میشود.

ارتباط مستقیم تحصیلات و سکته مغزی

محققان در آخرین تحقیقات خود به ارتباط مستقیم میان سطح تحصیلات و سکته های مغزی و قلبی پی بردند.

درخشش اساتید دانشگاه شیراز در طرح‌های برگزیده دانشگاه‌ها و مراکزعلمی کشور

اساتید دانشگاه شیراز همچون همیشه درخشان ظاهر شده و دو طرح اساتید این دانشگاه در زمره طرح های برگزیده دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور در زمینه رونق تولید از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم انتخاب گردید .

گفتنی‌های یک معلم جوان

خرمشهر ها در پیش است و باید توسط جوانان فتح شود. امروز به پشتوانه وجود فرهنگیان جوان ولايتمدار و انقلابی با افتخار اعلام می‌کنم، فردای نظام تعلیم و تربیت از امروز آن به مراتب روشن تر خواهد بود.

برای معلمان سرزمینم!

معلمی در ردیف شغل های قرار دارد که سالهای سال در متن اصلی دولت قرار نداشته و جایگاهش همیشه در گوشه و کنار تصمیمات رسمی بوده است. وقتی صحبت از خدمت و آینده دانش آموزان امروز و اداره کنندگان فردای کشور است تمام نگاه‌ها به سمت معلمان خواهد بود اما برای بهبود بخشیدن به وضعیت معلمان اقدامات صورت گرفته بسیار کمرنگ و گاها بی رنگ است.

یادداشت تولیدی؛

اهمیت و جایگاه اشتغال در توانمندسازی معلولین

هدف پژوهش توانمندسازی جامعه با استفاده از تبیین جایگاه و اشتغال معلولین در جامعه ، شناخت عوامل تأثیرگذار در اشتغال معلولان می باشد. روش مورد استفاده در این تحقیق تحلیلی- توصیفی بوده و ابزار مورد استفاده نیز کتابخانه ای می باشد.

منتخب کوار، سروستان و خرامه در گفتگو با علم و فناوری بیان کرد:

میتوان با تغییر ساختارها و سیاست ها سرعت چند برابری در تولید داشته باشیم/ نیروی انسانی جوان و نخبه در کشور از فرصتهای موجود جهش تولید است

عبدالعلی رحیمی گفت: پتانسیل‌های عظیم داخل کشور من جمله پتانسیل‌های کشاورزی معدنی دامداری صنایع شیمیایی صنایع تبدیلی و مهمتر از آن نیروی انسانی جوان و نخبه در کشور از فرصتهای موجود جهش تولید است.