محمد-صادقی::خبرگزاری علم و فناوری
محمد-صادقی

رشد چشمگير دانشجويان استعدادهاي درخشان در دانشگاه شيراز

در جهشي چشمگير تعداد دانشجويان دانشگاه شيراز در سال تحصيلي ۹۹- ۹۸ به ۳۹ نفر رسيد كه موفق به كسب عنوان استعداد درخشان شده اند .

فراخوان تشکیل گردان های جهاد و مقاومت مالک اشتر و نامه دانشجویی به رهبر انقلاب جهت اعلام آمادگی حضور در میدان نبرد علیه جبهه استکباری و صهیونیستی در انتقام خون شهید سپهبد قاسم سلیمانی

بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز جهت عضویت در گردان های جهاد و مقاومت دانشجویی استان فارس ثبت نام می نماید که در شرایطی برخی دم از ترس و دلهره در نحوه مواجهه با آمریکا می زنند این نمونه اقدامات در ایجاد گفتمان عمومی انتقام خواهی تاثیرگذار خواهد بود و هدف از تشکیل این گردان ها ایجاد بستر تشکیلاتی جهت اعلام آمادگی برای پیوستن به نیروی قدس سپاه است که مختص دانشجویان تعریف شده و بیش از هر چیزی ابعاد رسانه ای آن حائز توجه و کاربرد است.

علم و فناوری گزارش میدهد؛

فارس؛ حماسه حضور در عزای سردار دلها

در شهرهای استان فارس همزمان با مراسم تشییع و خاکسپاری سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، راهپیمایی ها و تجمع هایی برگزار شد تا عرصه حضور مردم بیش از پیش تاریخی شود و مردم نشان دهند که همچنان پای کار نظام و انقلاب هستند و راه شهید والامقام سلیمانی را علیرغم تمامی سختی و مشکلات تا انتها ادامه خواهند داد.

بیش از ۷۰ نفر از نخبگان، دانشجویان و فعالان استان فارس تاکید کردند:

شکست کامل انحصارهای علمی آمریکایی و کسب مرجعیت علمی جهان، انتقام نخبگان بسیجی از آمریکا خواهد بود

در پی شهادت سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و همراهان او به دست تروریست‌های آمریکا در بغداد، جمعی از نخبگان، پژوهشگران، مخترعین، مبتکرین و فعالان بسیجی استان فارس با محکومیت این اقدام بزدلانه بیانیه‌ای را صادر کردند.

رییس کمیسیون هوشمند‌سازی شورای شهر شیراز:

هوشمندسازی شهرها؛ یکی از مهم‌ترین اولویت‌های برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران

رییس کمیسیون هوشمند‌سازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: برای رسیدن به شهر هوشمند، حوزه‌هایی مانند امنیت هوشمند، اقتصاد هوشمند، انرژی و سودمندی هوشمند، حمل و نقل و جابه‌جایی هوشمند، از دیدگاه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بررسی و هماهنگ می‌شوند.

درخشش فارس در المپياد ايمني كشور

فارس در المپیاد ايمني رتبه دوم کشوری را به لحاظ تعداد پذیرفته شدگان به خود اختصاص داد.

در دانشگاه علمی کاربردی استان فارس؛

برگزاري اولین رویداد ملی شتاب با موضوع فالوده شیرازی و دسرهای سنتی

اولین رویداد ملی شتاب با موضوع فالوده و دسرهای سنتی شیرازی ۱۸ دی ماه سال جاری در شیراز برگزار می گردد.

رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس:

گلایه شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات بیمه

مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان در حال بررسی در اتاق ایران می باشد و امید می رود که خبرهای خوبی به زودی به گوش برسد.

ميزان تابش مناسب براي نيروگاه‌هاي خورشيدي در فارس

با توجه به آب و هوا و ميزبان آفتاب‌گير بودن استان فارس و طبق رقم اعلامي میزان تابش در این استان كه بین ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلو وات ساعت بر مترمربع در سال می باشد، فارس را از استان هاي داراي پتانسيل بالا در امر استفاده از انرژي قرار داده كه اين ميزان جهت استفاده دز نيروگاه هاي خورشيدي مناسب برآورد مي شود.

علم و فناوري گزارش مي‌دهد؛

اعتراض صنفي برخي از دانشجويان علوم پزشكي شيراز درپي كاهش نرخ ساعت كار دانشجويي

طبق آمار گفته شده حدود ۱۰۰ دانشجو در رشته هاي پيراپزشكي در بخش‌های اورژانس، اطفال، بزرگسال، پذیرش، رادیولوژی و دیگر بخش‌های بیمارستان‌های تحت مدیریت علوم پزشکی شیراز مشغول به کار بوده اند، در اعتراض به کاهش دستمزد ساعتی کار دانشجویی، دست از کار کشیده‌اند.