محیط-زیست

تولید چرم از قارچ جایگزین چرم سنتی

نتایج پژوهش محققان نشان می‌دهد که تولید چرم از قارچ‌ می‌تواند یک جایگزین دوستدار محیط زیست برای چرم سنتی باشد.

ابر خازن های سبز سبک می توانند به سرعت دستگاه ها را شارژ کنند

پژوهشگران دانشگاه تگزاس، ابرخازن‌هایی سبز سبک و سازگار با محیط زیست طراحی کرده‌اند که می‌توانند دستگاه های الکترونیکی را به سرعت شارژ کنند.

ابداع فناوری جدید برای تشخیص اشعه ایکس

محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا ماده جدیدی تولید کرده اند که می تواند برای ساخت آشکارسازهای انعطاف پذیر اشعه ایکس استفاده شود که برای محیط زیست آسیب کمتری دارند.

مدیریت پسماندهای پزشکی بر عهده چه ارگانی است؟

به گفته معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران طبق قانون مدیریت پسماند ویژه بر عهده تولید کننده می باشد و در بخش زباله پزشکی وزارت بهداشت متولی این نوع پسماند است

دانشمندان نسبت به کاهش جمعیت انگل‌ها هشدار می‌دهند

انگل به موجودی گفته می‌شود که حداقل یک قسمت از دوره زندگی خود را بر روی یا داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و از این زندگی فایده می‌برد یا تغذیه می‌کند. انگلها میزبان های مختلفی دارند و نکته مهم در خصوص آنها این است که در خارج از بدن میزبان قادر به زندگی کردن نیستند.

به تلاش یک شرکت فناور و با هدف ارتقای کیفیت آب آشامیدنی محقق شد؛

ورود نانو جاذب ها به شبکه آب کشور /مزایای نانوجاذب ها

گروهی از محققان یک شرکت فناور با تولید نانو جاذب‌هایی توانستند سامانه‌هایی را برای حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی پیاده سازی کنند و از این طریق دو استان اردبیل و کرمان از مزایای این فناوری برای بهبود آب آشامیدنی بهره‌مند می شوند.

یکی از نادرترین گونه‌های جانوری در دام دوربین‌های عکاسان حیات وحش افتاد+عکس

تصاویر کمیاب ترین گوریل زمین که از آن با عنوان گوریل گریزان کراس ریور یاد می‌شود توسط یک دوربین تله‌ای برای اولین بار ثبت شد.

اجرای طرح داناب در شبکه آموزشی شاد

طرح داناب در شبکه آموزشی شاد در سه سطح مربیان، دانش اموزان و مجریان راه اندازی شد.

آیا منشاء ویروس همه‌گیر بعدی جنگل‌های آمازون خواهد بود؟

منشا طبیعی بیماریهای واگیردار و ویروسی ذهن محققان را به خود مشغول داشته است. در همین راستا گروهی از محققان در تلاش برای فهم زمینه ها و شرایط منجر به بروز بیماریهای فراگیر ویروسی، مطالعاتی درباره نحوه بهره برداری از جنگل های آمازون و ارتباط آن با بیماریهای ویروسی داشته اند.