مخترعین

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری؛

اکوسیستم زنجیره علم و فناوری را از مبدا شروع کنیم/ از فرار مغزها باید جلوگیری کرد

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: اکوسیستم زنجیره علم و فناوری را از مبدا باید شروع کنیم باید طرح ها و ایده ها را ارزیابی و بعد مورد تشویق قرار دهیم.

این دستگاه در کل دنیا سفارش محوراست؛

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله «دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی»، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ساختیم، گفتند: اختراعاتی داشتیم، تجربیاتی به دستمان آمده بود که تا مشتری نخواهد هر چه قدر هم یک محصول نوآورانه و فناورانه باشد به سمتش نرویم، اما این دستگاه را تقاضا محور (متقاضی شهر داری) ساختیم و نظارت شهرداری هم روی آن بود، با این همه با تغییر مدیریت در شهرداری تجاری سازی دستگاه بدون نتیجه ماند.

گزارش//

نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

پیمان دانشی از مخترعین جوان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختراع موتور احتراق داخلی گفت: تلاش کردم با تجاری سازی این طرح برای بچه های استان اشتغال ایجاد کنم اما اجازه ندادند واذیتم کردند.

در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد:

تجلیل از جهادگران برتر علم و فناوری استان قم در سال ۱۳۹۸

هفده نفر از منتخبین علمی رده های مختلف بسیج مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس جشنواره به ایشان اهدا شد

امروز صورت گرفت؛

برگزاری جشنواره «جهادگران علم و فناوری» در کرمانشاه

جشنواره «جهادگران علم و فناوری» با حضور مشاور علمی و فناوری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه جهاد علمی کشور برگزار شد.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری:

اگر امروز از نخبگان پشتیبانی نشود به تولید انبوه نمی رسیم/مخترعین و مبتکرین توانسته اند تهدید و تحریم ها را به فرصت تبدیل کنند

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: شما مخترعین و مبتکرین جمعی هستید که به عنوان مخترعین علمی خدمت بزرگی به کشورتان می کنید و به این باور رسیده اید که کشور از همان ابتدا دچار تحریم و تهدید بوده است و شما توانسته اید آن ها را به فرصت تبدیل کنید.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور؛

فعالیت های علمی و پژوهشی باید به سمت تولید ثروت پیش برود!

ما در سازمان بسیج علمی قصد داریم شرکت‌های دانش بنیان در استان‌ها را فعال کنیم تا در مواقع حساس کشور، تلاش کنیم تا بتوانیم مسائل مربوط به اقتصاد و معضلات اجتماعی را برطرف کنیم به طوری که پیشرفت علم و فناوری منجر به حل و فصل نیازهای کشور شود و فعالیت‌های علمی و پژوهشی به سمت تولید ثروت پیش برود.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور؛

تجاری‌سازی فناوری نقشی بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی دارد

تجاری‌سازی فناوری، فرآیند تبدیل ایده به یک کسب و کار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و از همین رو موفقیت در تبدیل یک ایده ذهنی به محصول یا خدمت و ورود آن به بازار، در گرو اجرای دقیق و موفق فرآیند تجاری‌سازی خواهد بود.

ایده ها و طرح های مخترعین و مبتکیرین بسیجی استان چهارمحال و بختیاری مورد ارزیابی قرار گرفت

رئیس بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد ۳۷ طرح از مخترعین و مبتکرین بسیجی استان چهارمحال و بختیاری توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.

سازمان علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی برگزار کرد؛

بازدید علمی سرگروه‌های مدارس و معلمان استان از مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری/آشنایی با مفاهیم خلاقیت

کلاس آشنایی با مفاهیم خلاقیت و استعدادیابی توسط سازمان علمی، پژوهشی و فناوری با حضور سرگروه‌ها و معلمان مدارس استان خراسان جنوبی با هدف بهبود وضعیت استعدادیابی و جذب افراد نخبه در سنین پایین به صورت پایه برگزار شد.