مخترع-همدانی

برای اولین بار در جهان؛

ساخت دستگاه لارنگوسکوپ با باطری و تیغه یکبار مصرف توسط مخترع همدانی+فیلم و عکس

مخترع همدانی نوعی دستگاه لارنگوسکوپ جدید ساخته است که علاوه بر آن که دارای تیغه یکبار مصرف می باشد و مانع انتقال بیماری های واگیر دار می شود ، با نصب باطری بر روی تیغه آن دیگر احتیاجی به شارژر ندارد و در تمام نقاط می توان از آن استفاده کرد.

به مناسبت هفته بسیج انجام شد؛

افتتاح غرفه سازمان علمی پژوهشی استان همدان با حضور خبرنگاران/ از ۴۰ طرح مخترعین بسیجی رونمایی شد+فیلم و عکس

نمایشگاه دستاوردهای مخترعین بسیجی با حضور استاندار همدان، مسئولان استانی و شهرستانی، مخترعین و مبتکرین در تالار قرآن این استان افتتاح شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با رونمایی از ۳ طرح پزشکی برگزار شد+ فیلم و عکس

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور نخبگان علمی، فرهیختگان، اساتید برتر دانشگاهی و مخترعین برتر بسیجی در تالار قرآن این استان برگزار شد.

توسط محققین همدانی انجام شد؛

ساخت قیر با طول عمر طولانی و خاصیت خودترمیمی برای اولین بار در کشور

تعدادی از محققین همدانی موفق به ساخت نوعی قیر خاص شده اند که نسبت به نمونه های مشابه دارای طول عمر طولانی تری می باشند و در صورت تخریب خاصیت خود ترمیمی دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در همدان برگزاری شد

پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور اساتید، نخبگان، مخترعین برتر این استان در مجموعه فرهنگی و هنری عین القضات برگزار شد.

توسط مخترع همدانی؛

ساخت دستگاه «حلقه کنترل شونده غریق نجات» برای اولین بار در کشور+فیلم

مهندس عرفان حسینی مخترع جوان همدانی، برای اولین بار در کشور موفق به ساخت دستگاه « حلقه کنترل شونده غریق نجات » شده است که به وسیله این دستگاه و از راه دور و بدون به خطر انداختن جان ناجی می توان جان افراد دچار حادثه در آب را نجات داد.

توسط مخترع همدانی؛

ساخت پرتابگر حلقه نجات غریق برای اولین بار در کشور+فیلم

مخترع همدانی برای اولین بار در کشور موفق به ساخت پرتاب گر نجات غریق کاملا بومی شده است که نجات جان انسان ها را در آب ها و سواحل دریایی از روش سنتی و پر خطر به روش مدرن و ایمن تغییر داده است.

توسط مخترع همدانی؛

ساخت خنک ساز طبیعی ساختمان برای اولین بار در کشور+فیلم

مخترع همدانی برای اولین بار در کشور، موفق به ساخت و طراحی نوعی خنک ساز طبیعی شد که با ارزان ترین روش می تواند باعث خنک سازی ساختمان شود.

توسط مخترع همدانی انجام شد:

ساخت نسل جدید عایق های نسوز حرارتی برای اولین بار در ایران

مخترع جوان همدانی برای اولین بار در ایران موفق به ساخت نوعی عایق حرارتی شده است که می تواند به آسانی به صورت مستقیم ۳۲۰۰ درجه سلسیوس حرارت را تحمل کند.

توسط مخترع همدانی انجام شد:

ساخت دستگاه تولید بیوگاز با استفاده از ضایعات ارگانیک

مخترع همدانی توانسته است با استفاده از متدهای بسیار ساده، دستگاهی ارزان و قابل حملی به نام راکتور پورتابل بیوگازی را طراحی کند که با استفاده از فضولات دامی، زباله خانگی، ریشه و ساقه گیاهان می تواند تولید انرژی نماید.