مخترع

روایت مرزبانی که مخترع شد!

گاهی یک مشکل می تواند جرقه یک ایده یا ابتکار نو را زده و آدمی دست به ساخت وسایلی نو و کارآمد بزند!

بدون ریزپردازنده صبح شما بسیار متفاوت خواهد بود - بدون ساعت زنگ دار ، دستگاه قهوه ساز ، توستر یا مایکروویو ، ماشین ، بدون چراغ راهنمایی ، بدون آسانسور یا درب اتوماتیک.

Marcian 'Ted' Hoff ، مخترع ریز پردازنده

سعی کنید زندگی بدون ریز پردازنده را تصور کنید.  هیچ رایانه شخصی ، نمایشگر چندرسانه ای و اینترنت وجود نخواهد داشت.  تلفنهای همراه ما وجود نخواهد داشت ، و اتومبیلهای ما نیز مانند آنها کار نمی کنند.

یک مخترع ایرانی توانست اولین آرایشگر ربات را بسازد.

اولین ربات آرایشگر توسط یک ایرانی ساخته شد این ربات توانایی زدن انواع مدل موهای زنانه و مردانه را دارد و با دقت و سرعت بالا این کار را به خوبی انجام می دهد .

ساخت این ربات باعث عملکرد بهتر و سرعت بالاتر شده است

کسب مقام دوم در مسابقات استیم کاپ آنلاین کشوره کره توسط نوجوان مخترع چهاردانگه تهران

داریوش دهقان مخترع نوجوان توانست اختراع خودرا جهانی کند

مخترع نوجوان چهاردانگه‌ای، با ساخت ویلچر هوشمند رباتیک مقام دوم در مسابقات استیم کاپ آنلاین کشور کره کسب کرد.

مخترع طرح برش چندلایه پارچه با لیزر:

داغ حسرت جهانی شدن بر دل جوانان مخترع/جای خالی حمایت ازنخبگان، درشیوه مدیریت کشور

مخترع طرح برش چندلایه پارچه با لیزر گفت: عدم امنیت شغلی ایده و عدم حمایت کار های پژوهشی بزرگترین آسیب برای مخترعان بوده است.

تولید حیوانات آزمایشگاهی/روند طولانی ثبت یک اختراع

موسوی راد: زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم در کارگاه‌های آموزشی که دیگر امروز خبری از آن‌ها نیست، برای یادگیری علوم شرکت می‌کردم تا اینکه سال ۹۵ رهبری در جمع دانشجویان فرمودند مقاله و پایان‌نامه زبان مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج کشور بوده و تا حدی اعتبار علمی کشور است که این سخن قاطع برای من جذاب بود و سعی کردم راهبردی و عملیاتی کنم و توانستم در همان مقطع دو جلد کتاب با موضوع سرطان و حیوانات آزمایشگاهی تألیف کنم و هفت مقاله در همایش‌های داخلی و یک مقاله در مجله‌ای در کشور اتریش با مبحث آزمایشات غیرتهاجمی بارداری زنان به چاپ و انتشار رسید.

توسط محقق ایرانی انجام شد؛

ساخت محلولی برای از بین بردن یخ های جاده ها با استفاده از مواد ارگانیک

یکی از محققان جوان ایرانی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی محلول برای آب کردن یخ های سطح جاده و راه ها با استفاده از پسماند میوه ها شده است که دوست دار محیط زیسط است و آثار تخریبی برای منابع طبیعی و گیاهان ندارد.

طراح ماهواره کیان ۲:

ماهواره کیان۲ تمام زیر سیستم های یک ماهواره کامل را دارد

طراح ماهواره کیان ۲ گفت: ریز ماهواره کیان ۲ در ابعاد یک قوطی مشابه است ولی تمام زیر سیستم های یک ماهواره کامل را دارد و به این صورت است که از ارتفاع چهارصد متری الی یک کیلومتری با استفاده از پهباد یا راکد های مدل رها سازی می شود و در هنگام ورود داده های جوی را با استفاده از سنسورها جمع آوری می کند.

مخالفت با اختراع به دلیل حذف منفعت طلبان/مخترعی که با مفسدین اقتصادی دیدار داشته است

مخترع مهدی سعیدی: در مورد نخبگان، مخترعان و اختراعات در کشور متولی زیاد وجود دارد ولی موازی کاری بسیار اتفاق می‌افتد، برخی حمایت اولیه داشته اند ولی بعد آنها را رها کرده اند ولی روند در سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان تهران مثل سایر امور بسیجی‌ و جهادی‌وار به گونه‌ای پیش می‌رود که حتما به سرانجام میرسد و علاوه بر حمایت از نخبگان و مخترعان پیگیری و رایزنی‌های لازم و جدی صورت می‌گیرد.

مخترعی که بسیجی شد/ واردکنندگان مواد سرطان‌زا مانع ثبت اختراع

علی بهشتی: تکنولوژی ازن موهبتی الهی است که در شرایط طبیعی زمانی که صاعقه یا رعد و برق ایجاد شده سبب تولید آن می‌شود و در شرایط مصنوعی مولکول اکسیژن هرگاه تحت تأثیر میدان الکتریکی با ولتاژ بالا قرار گیرد ابتدا به دو اتم منفی و هر کدام از اتم‌های آزاد مازاد با پیوند با مولکول اکسیژن تشکیل گاز ازن می‌دهد.