مرکز-کنترل-و-پیشگیری-از-بیماری-ها

تا یک سال آینده چند درصد مردم واکسن کرونا دریافت خواهند کرد؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها درخواست کرده روند مجوزدهی را به شرکت توزیع خدمات بهداشتی«مک کینسن» را تسریع بخشند تا مکان‌هایی برای واکسیناسیون عمومی در آمریکا تا اول نوامبر آماده‌ شوند. این شرکت گفته‌ است که شاید نیاز باشد ایالات‌ها در آمریکا از برخی مجوزها و روندی که نیاز است طی کنند، چشم‌پوشی کرده و از مسائلی که این روند را ممکن‌ است با تاخیر رو‌به‌رو کند، بپرهیزند.

مدارس و دانشگاه های آذربایجان شرقی تا پایان هفته جاری تعطیل شد

مدارس و دانشگاه های آذربایجان شرقی تا پایان هفته جاری تعطیل است.

بیخوابی دانشمندان برای کشف راز مرموزترین قاتل جهان؛

بیماری ایکس (‏Disease X‏)، نهمین تهدید جهانی/جهش زیستی ویروس ها از کنترل خارج شده ‏است+فیلم

منبع احتمالی بیماری ایکس (‏Disease X‏)، بیماری زوناتیک (‏zoonotic diseases‏) یا زونازیس ‏‏(‏Zoonoses‏) می باشد. این بیماری گونه ای از بیماری هایی است که در حیوانات وحشی و اهلی ‏وجود دارد و می توانند به راحتی به انسان منتقل گردد. حدود ۷۰٪ از بیماری های تازه کشف شده ‏در قرن گذشته، زوناتیک می باشند. بیماری ابولا (‏Ebola‏) يک مثال اصلی از اینگونه بیماری ها ‏می باشد.‏

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرد

افزایش سندروم اسمارت فون یا سندروم تلفن هوشمند در کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش سندروم اسمارت فون یا سندروم تلفن هوشمند در بین کودکان و نوجوانان کشور خبر داد و گفت: این سندروم افراد زیادی خردسالان نوجوانان و جوانان را درگیر کرده است.

۱۰ غذا که باعث مرگ میشوند

بعد از تماشایاین مستند کوتاه احتمالا تغیراتی در عادتهای غذایی خود، اعمال خواهید کرد.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت:

حذف هپاتیت‌های ویروسی تا سال ۱۴۱۰ در ایران/عزم جدی وزارت بهداشت برای مقابله با بیمارهای پرخطر

یک مسول وزارت بهداشت گفت: عزم جدی وزارت بهداشت بر حذف هپاتیت‌های ویروسی تا سال ۱۴۱۰ است همچنین آزمایشهای تشخیصی هپاتیت در سراسر کشور موجود است و مدرن ترین دستگاههای تشخیصی در کشور موجود بوده و هیچ مشکلی از این جهت وجود ندارد.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خبر داد:

طرح سفیران سلامت در مدارس استان اجرایی می شود

۱۵ درصد از دانش آموزان استان تحت طرحی به نام سفیران سلامت قرار می گیرند که این طرح مدارس، معلمان و محتوای کتب درسی را تحت پوشش این طرح قرار می دهد.

سوغات غیر منتظره سفر، عامل انتقال یکی از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش در جهان؛

پرده برداری از سردرگمی پزشکان در رویارویی با انگل ژیاردیا (‏Giardia‏)/تجسس میکروسکوپیک، ‏جایگزین تردید پزشکان می گردد +فیلم ‏

مطابق با گزارشات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا (CDC)، ژیاردایسس (Giardiasis) یا عفونت روده ای که باعث اسهال و سایر علائم می گردد، حدود ۲ درصد از مردم در کشورهای با درآمد بالا و ۳۳ درصد از مردم در کشورهای در حال توسعه را مبتلاء نموده است.