مرگ-و-میر

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

بیماریهای قلبی عروق و سرطانها و تومورها دو عامل اصلی مرگ و میر میانسالان در قیروکارزین

کمیته بررسی علل مرگ افراد ۳۰ تا ۷۰ سال، با حضور رئیس، معاون بهداشتی وکارشناسان شبکه برگزارگردید.

براساس یک تحقیقات دانشمندان،

ویتامین D در میزان مرگ و میر COVID-۱۹ نقش دارد

محققان پس از مطالعه داده‌های جهانی از داستان کروناویروس جدید (COVID-۱۹)، یک رابطه قوی بین کمبود شدید ویتامین D و میزان مرگ و میر کشف کرده‌اند.

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، چرا؟

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چرا این مورد اتفاق می افتد، اما برخی از سرنخ ها از انتخاب سبک زندگی تا قرار گرفتن در معرض تستوسترون وجود دارد،.

استاد کالج دانشگاه لندن؛

کورناویروس جدید مشابه آنفولانزا نیست/ ۴۱درصد موارد ابتلای شدید کرونا ویروس در افراد زیر ۵۰ سال رخ داده است

کروناویروس دقیقاً مثل آنفولانزا نیست، از کرونا ویروس سالمندان در معرض خطر بیشتری قرار دارند، اما موارد جدی در افراد نسبتاً جوان و بدون شرایط قبلی می تواند رخ دهد بطوری که طبق یک مطالعه در چین ۴۱ درصد موارد ابتلای کرونا ویروس جدی در افراد زیر ۵۰ سال رخ داده است.

آمار فوتی ها به چهار تن رسید؛

افزایش شمار جانباختگان مصرف الکل مسموم در مرودشت

با فوت سه تن دیگر از مصرف کنندگان الکل مسموم در جشن تولد در مرودشت، شمار جانباختگان به ۴ تن افزایش یافت.

تعداد کشته شدگان ویروس کرونا از مرز ۸۰۰ نفر عبور کرد

نزدیک ۳۵۰۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده‌اند، که گمان می‌رود سال گذشته قبل از گسترش در سراسر چین در بازاری با فروش حیوانات وحشی در ووهان ظاهر شد. این بیماری همه‌گیر باعث شده ‌است تا دولت به قرنطینه‌ی ده‌ها میلیون نفر از مردم در خانه‌های خود بپردازد. عدم کاهش بحران و مرگ یک پزشک در اثر این بیماری، قرنطینه‌ها را افزایش داد. با شیوع وحشتناک این ویروس در سراسر جهان - بیش از ۳۲۰ مورد در تقریبا ۳۰ کشور - محققان در تلاشند تا روش‌های درمانی و واکسن برای مبارزه با این ویروس را تهیه ‌کنند.

تحولی عظیم در دانش علوم مرتبط با اعصاب؛

ادغام عملکرد انسان و ماشین/کاشت میکرو ایمپلنت های نخاعی می توانند ایستادن و راه رفتن را ‏احیاء نمایند

محققان برروی کاشت میکروایمپلنت هایی نخاعی با قابلیت بازگرداندن عملکرد و توانایی حرکتی ‏قسمت هایی از بدن که دچار آسیب های نخاعی شدید شده اند متمرکز گردیدند