معرفی-کتاب

معرفی کتاب؛

کتاب «خلیج فارس، ناگفته های جزیره خارگ» ؛اثر ویلیم فلور به فارسی بازگردانده شد

کتاب «خلیج فارس، ناگفته های جزیره خارگ» که از آثار فاخر و قابل توجه ایران شناس هلندی، ویلیم فلور می باشد که در اختتامیه بزرگداشت روز خارگ از دومین ترجمه این کتاب که توسط «الناز بلوری فرد» به فارسی بازگردانده شده بود رونمایی شد.

معرفی کتاب؛

«متادرام» مؤلف «فرید میرشکار»/ نمایشنامه‌نویس مخاطب را به فضایی عمیق‌تر می‌برد

نویسنده در کتاب «متادرام» به موضوع نمایشنامه‌نویسی پرداخته که فصل آغاز را با تعریف متادرام به رشته تحریر درآورده، تاریخچه متادرام در تئاتر غرب، شرق و حتی مصر و ایران را مورد بررسی قرار داده و در فصل دوم این کتاب به نشانه‌شناسی متادرام، نقش ارتباطی و دنیاهای اسطوره‌ای، آرمانی، مجازی، واقعی و حقیقی و... اختصاص داده است.

معرفی کتاب؛

«آداب طبی و اخلاق پزشکی در اسلام»/ علم طب چه زمانی و چگونه به وجود آمد؟

کتاب «آداب طبی و اخلاق پزشکی در اسلام» نوشته جعفرمرتضی عاملی است که توسط محمدرضا صالح به فارسی برگردانده شده است. این کتاب دلیل اصلی رویکرد مسلمانان به علم طب را توجه پیشوایان دین به این دانش می‌داند.

معرفی کتاب:

کتاب پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad)/ به کار شخصی خود اهمیت بدهید

پدر پولدار، پدر بی‌پول کتابی جزء ۱۰ کتاب پرفروش دنیا در سال ۲۰۰۱ میلادی در روزنامه‌های وال‌استریت ژورنال، یو‌اس‌ای‌تودی و نیویورک‌تایمز است که به شما می‌آموزد با کمک سواد مالی می‌توانید دارایی‌هایتان را به خوبی مدیریت کنید.

معرفی کتاب؛

هزار و یک روز یا هزار و یک شب/کتابی تاثیرگذار برای نسل جوان

کتاب «هزار و یک روز» ما را به یاد کتاب «هزارویک‌شب» می‌اندازد که همیشه قصه‌های آن را از بزرگترها شنیده‌ایم اما تفاوت‌هایی با یکدیگر از لحاظ شکل و بن‌مایه قصه‌ها دارند، در واقع این کتاب بیشتر یک کتاب عاشقانه‌ ایرانی است که به مخاطب انرژی می‌دهد که شوق به زندگی پیدا کند.

معرفی کتاب؛

کتاب نسیم معرفت؛ روایت علم و علم‌آموزی و جایگاه دانشمندان در جامعه

کتاب نسیم معرفت نوشته حجت الاسلام مصطفی مرهونی در سال ۱۳۹۹ منتشر شد، این کتاب در شرح سفارش حضرت امام علی(ع) به کمیل بن زیاد درباره علم و علم‌آموزی و جایگاه دانشمندان در جامعه و نقش عموم در فراگیری علم در محضر دانشمندان اشاره دارد.

معرفی کتاب؛

کتاب «ایران و انرژی هسته‌ای»/ نخستین قدم جدی در ایران، در سال ۱۳۳۵ برداشته شد

هر یک از کشورها با توجه به توان خود به علوم و فن آوری هسته ای روی آورده‌اند، برخی اقدامات صلح آمیز و برخی دیگر اقدامات غیر صلح آمیز این انرژی در پیش گرفته‌اند، نخستین قدم جدی در زمینه استفاده از علوم و فن آوری هسته‌ای در ایران، در سال ۱۳۳۵ برداشته شد و در آن سال، دانشگاه تهران، مرکزی را تحت عنوان «مرکز اتمی دانشگاه تهران» برای آموزش و پژوهش هسته ای در کشور پایه گذاری کرد.

معرفی کتاب؛

کتاب «اخلاق و فناوری» اثر دكتر هرمان تی. تاوانی به فارسی ترجمه خواهد شد

متخصصان فناوری اطلاعات نه تنها باید درک کاملی از آخرین فن‌آوری داشته باشند، بلکه باید در اصول اخلاقی نیز برنامه ریزی کنند، دكتر هرمان تی. تاوانی، استاد فلسفه در ریور كالج نیوهمشایر و رئیس انجمن بین‌المللی اخلاق و تكنولوژی اطلاعات (INSEIT)، نویسنده کتاب«اخلاق و فناوری» توانسته است در کتاب خود به این موضوع بپردازد.

معرفی کتاب؛

۱۳۰نکته اعتماد به نفس/چیزی که لازمه موفقیت مخترعان و مبتکران است

تا حالا برای شما اتفاق افتاده که مصاحبه شغلی مهمی داشته باشید و از روزها قبل تلاش کردید خودتان را برای چنین روزی آماده کنید؛ اما استرس و ترس از خراب‌کردن مصاحبه باعث کاهش شدید عملکرد شما شده‌ است، اين كتاب كوچك، به شما کمک می‌کند که به قدرت اعتماد به نفس دست یابید.

کتاب" پیشران‌های آنتی تز انقلاب اسلامی در حوزه‌های علمیه" رونمایی شد

رونمایی کتاب مربوط به حوزه امنیت در قم

کتاب "پیشران‌های آنتی تز انقلاب اسلامی در حوزه‌های علمیه"امروز با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.