معلم

آنچه والدین باید بدانند:

گام اول سواد رسانه‌ای/ چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم

سواد رسانه‌ای برای هرکسی تعیین می‌کند که کدام مواد رسانه ای برای او مضر و کدام مواد، مفید هستند و به چه میزان باید از محتوای رسانه‌ای مفید استفاده کرد تا هم نیاز روحی و روانی برطرف شود.

کارکردهای آینده معلمی و مدارس:

تنها راه حفظ تداوم، کارایی و اثربخشی مدارس:تبدیل آنها به سازمان یادگیرنده

دکترعلیرضا یوسفی متخصص رشته برنامه ریزی درسی گفت: در صورتی مدارس می‌توانند در معناسازی کمک حال نظام آموزشی شوند که به گفته محقیقین دنیای آموزش به سازمان یادگیرنده بدل شود ولذا دراین مقوله پنج قانون که می‌شود با آنها مدارس را به سازمان یادگیرنده تبدیل شوند.

مشق عشق یک معلم؛

فداکاری در سنگر تعلیم و تربیت/ روایت ترسناک از گرفتاری میان گله گرگ، سوز نیش عقرب و عبور از رودخانه!

معلم بودن در روستاهای چهارمحال و بختیاری نسبت به دیگر روستاهای کشور تفاوت‌هایی دارد، تفاوت‌هایی که تا پای از دست دادن جانت پیش می‌رود،تفاوت‌هایی مثل دوره شدن توسط گله گرگ‌ها، عبور با کابل از روی رودخانه ای وحشی و... .

یادداشت استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران؛

ارسطو معلم اول؛ کرونا؛ ناتوانی علم و معلم آخر روزگار ماست

دکتر خسرو باقری استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران در یادداشتی «با کشف دلالت نظری تربیتی در خصوص ویروس کرونا» آورده است: چنین نیست که اگر کسی گلیم خویش را از آب برگیرد، بتواند در گوشۀ عزلتی، مأوی بگیرد یا همه با هم زنده می‌مانید یا همه با هم می‌میرید؛ این است آموزه سترگ کرونا. با این آموزش، او کلید طلایی اخلاق را در دستان ما نهاد.

نگاهی به بودجه آموزش پرورش سال ۹۹

حال وزارت خانه انسان ساز خوب نیست

بودجه آموزش‌وپرورش برای سال ۹۹، ۵۷ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان تعیین شد،این در حالی است که مسئولان این وزارتخانه از درخواست اختصاص ۷۳ هزار میلیارد تومان خبر داده بودند.

جای نگرانی نیست آموزش و پرورش کلا مغفول مانده است؛

۴ هزار نفر هر سال از آموزش و پرورش استان اصفهان خارج می شوند/ امسال این استان ۱۳ هزار نفر کمبود نیرو داشت

غلام حسن سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: میانگین سن در آموزش و پروش استان اصفهان به ۲۱ سال رسیده و در این استان تا سال ۱۴۰۱ هر سال ۴ هزار نفر از آموزش و پرورش خارج می شوند و امسال هم آموزش و پرورش استان اصفهان نزدیک ۱۳ هزار نفر کسری نیرو داشته است و شاید از سال ۱۴۰۴ به بعد وضعیتمان بهتر شود.

گزارش علم و فناوری از یک مشکل سراسری؛

کمبود نیرو در آموزش و پرورش بیداد می کند/احیای دانش سراهای تربیت معلم ضرورتی اجتناب ناپذیر

مشکل کمبود معلم باید به صورت ریشه ای و اساسی حل شود که برای این کار باید دوباره مراکز و دانش سراهای تربیت معلم عشایر و روستایی را احیا کنیم.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

لزوم تحول در نظام تربیت معلم/ زمان نو و انسان نو، "تربیت نو" و "تربیت معلم نو" می‌خواهد

باتاکید بر نقش مهم معلمان در امر آموزش و پرورش، نحوه آموزش و تربیت این قشر مهم در جهت انجام صحیح و کامل وظایف آموززشی و پرورشی خود از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولین این سازمان است که نتایج پژوهش‌های متعدد حاکی از وجود آسیب‌هایی در این زمینه است.

گفتگو با دکتر سید محمد موسوی :

معلمان سکاندار ثبات اجتماعی ، رشد و ترقی جوامع هستند/ هیچ معلمی شغل دوم نامرتبط با کارش را از سر شوق و علاقه انتخاب نمی کند

روانشناس استان ایلام عنوان کرد : تکرار روزمره شغل دوم اجباری ، نه تنها مورد رضایت معلمان نیست بلکه خود عاملی برای فرسودگی شغلی و عامل اصلی پایین آمدن سلامت روانی در بین آنها شده است و این مسئله به چاره اندیشی برای آن تامل بیشتری می طلبد .

معلم صحنه ایی به مرحله ی کشوری نهمین دوره ی مسابقات نانو راه یافت

دبیر شیمی در مدرسه ایی در شهرستان صحنه به کسب حد نصاب لازم به مرحله ی کشوری نهمین دوره ی مسابقات نانو راه یافت