معماری

۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود :

چهارمین کنفرانس بین المللی عمران و معماری در مدیریت شهری قرن ۲۱

چهارمین کنفرانس بین المللی عمران و معماری در مدیریت شهری قرن ۲۱ در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط دانشگاه علمی کاربردی-سازمان همیاری شهرداری ها و مرکز توسعه خلاقیت و نوآوری علوم نوین در شهر تهران برگزار می شود.

۲۰ اردیبهشت ماه برگزار می شود :

هفتمین همایش ملی مطالعات و تحقیقات نوین در حوزه علوم جغرافیا، معماری و شهرسازی ایران

هفتمین همایش ملی مطالعات و تحقیقات نوین در حوزه علوم جغرافیا، معماری و شهرسازی ایران در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه - موسسه آموزش عالی آل طه و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران-خیابان خاقانی -سالن همایش ستاد توان افزایی سازمان های مردم نهاد شهر تهران برگزار می شود.

نخستین محله‌ای که همه خانه‌های آن با چاپ سه بعدی ساخته شده است

در ساخت این محله چاپ سه بعدی هر یک از خانه‌های چاپ شده ۲۴ ساعت زمان برای ساخت نیاز داشتند. خانواده‌ها بر حسب نیازمندی آن‌ها انتخاب می‌شوند. درامد متوسط خانواده در جامعه‌ی مکزیک ۷۶.۵۰ دلار در ماه است و این کشور خانواده‌های کم‌درامد زیادی دارد. بیشتر از ۲۷۰۰ خانه با روش‌های سنتی در مکان‌هایی مانند «هائیتی»، «ال‌سالوادور» و «بولیوی» ساخته شده است.

در گفت و گو با یک کارشناس معماری و شهرسازی مطرح شد

اختراع ایرانیان باستان که به فراموشی سپرده شد/ ارتقای کیفیت محیط زيست با اجرای بام سبز

یک کارشناس معماری و شهرسازی گفت: ایده باغچه های روی سقف و کشت بر روی آن توسط ایرانی ها در ۲۵۰۰ سال پیش و بر روی بام زیگورات به کار گرفته شده است و تا ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح توسط مردم بابل در باغ های معلق بابل ساخته شده بود. در قرون وسطی و رنسانس نیز در فرانسه و ایتالیا گونه هایی از باغ بام به وجود آمد که اکثراً توسط دولت و در ساختمان های عمومی شکل می گرفت.

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در عمران

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در عمران، معماری، مدیریت شهری و محیط زیست در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در کرج برگزار می‌شود.

کارگاه علمی معماری جدید قانون چک در ارومیه برگزار شد

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه گفت: کارگاه آموزشی قانون جدید چک (سیستم صیاد)در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه با همکاری گروه مدیریت کسب و کار برگزار شد.