مقابله-با-ویروس-کرونا

با صدور بیانیه ای؛

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد اولین واکسن کرونا ویروس جهان را برای حیوانات ثبت کرده است، واکسن Carnivak-Cov از ابتدای اکتبر بر روی سگ، گربه، راسو، روباه و سایر حیوانات آزمایش شده و اثبات شده است که موثر است.

راه حلی باورنکردنی برای پیش بینی شیوع کرونا+عکس

محققان در این پژوهش ارتباط میان افزایش جست و جو مربوط به فعالیت‌های خارج از خانه و افزایش موارد ابتلا در ۱۴ تا ۱۰ روز پس از آن کشف کردند.

ارتباط ژن های نئاندرتال و کووید-۱۹ چیست؟

علائم و مشخصات ویروس کرونا همچنان در حال بررسی و مطالعه است. حالا یک سوال اساسی این است که چرا ویروس در افراد تاثیرات متفاوتی را سبب می شود؟

محققان گزارش کردند:

عصاره قاصدک انواع کروناویروس جدید را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند

محققان در یک مطالعه جدید هیجان انگیز گزارش کردند:عصاره قاصدک کروناویروس جدید با پنج جهش سنبله را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند.

چهار قدمی که برای پایان همه گیری باید انجام دهیم

حال و با تایید چند مورد واکسن کرونا، امیدواری جهانی به پایان همه گیری کرونا تقویت شده است. اما برای پایان همه گیری چه اقداماتی باید انجام شود؟

زنی که به او اشتباها ریه‌ی آلوده به کرونا پیوند زده شد+عکس

برای اولین بار یک نفر بعد از پیوند ریه به کرونا مبتلا شده و فوت کرد. این زن اهل میشیگان چند روز بعد از عمل پیونده ریه فوت کرد.

یک فناوری دور از ذهن محقق شد؛

ویرایش ژن استنشاقی عفونت‌های آنفلوانزا و کرونا را هدف قرار می‌دهد

تیمی از محققان انستیتوی فناوری جورجیا و دانشگاه ایموری برای جلوگیری از تکثیر ویروس آنفولانزا و ویروس عامل کووید۱۹ در موش‌ها، یک روش درمانی مبتنی بر ویرایش ژن ایجاد کرده‌اند.

جدیدترین ویژگی ویروس کرونا ؛ توقف سیگنال‌های درد در انسان

بسیاری از ویژگی های خاص ویروس کووید ۱۹ سبب انتقال و شیوع گسترده آن شده است. حالا محققان یک ویژگی جدید از این ویروس خطرناک کشف کرده اند.

مقاله جدید Natue: احتمال وقوع یک پاندمی دیگر اصلا کم نیست

با درگیری عمیقی که پاندمی کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، یک سوال اساسی برای همگان این است که آیا ما در آینده نزدیک ممکن است شاهد همه گیری یکی دیگر از اعضای خانواده کروناویروس ها باشیم؟

شیوع ویروس جهش یافته از کجا بود؟

شیوع ویروس جهش یافته از کجا بود؟