ملاتونین

براساس مطالعات جدید

نور آبی منجر به بلوغ زودرس می شود

تلاشهای محققان برای درک اینکه چرا برخی از کودکان به بلوغ زودرس می رسند.

توسط محققان دانشگاه توهوکو؛

ملاتونین آسم را تشدید می کند

طبق یک مطالعه جدید، ملاتونین، یک هورمون خواب که گاهی برای درمان بی خوابی تجویز می شود، انقباض برونش، مسیری که هوا را به ریه های شما و از آن خارج می کند را تشدید می کند. به همین دلیل است که مبتلایان به آسم معمولاً متوجه می شوند که وضعیت آنها در شب بدتر می شود.

نتیجه یک مطالعه کلان داده: افزایش امیدواری‌ها به ملاتونین برای درمان کووید-۱۹

پژوهشگران با استفاده از روش جمع‌آوری داده‌های بزرگ و زیاد، ملوتونین را به عنوان درمان بالقوه کووید-۱۹ معرفی کردند. ملاتونین هورمونی است که در بدن از غده پینه آل تولید می شود و در تنظیم چرخه خواب و بیداری نقش دارد. اکنون نتایج یک تحقیق نشان می دهد این ماده می تواند در درمان کرونا موثر باشد.

هشدار محققان: چرا باید آلودگی نوری را بیشتر جدی بگیرید؟

برای مقایسه، میزان روشنایی یک شب پرستاره ۰.۰۰۱ لوکس است. این میزان برای یک شب مهتابی ۰.۳ لوکس، و برای روشنایی کلان‌شهرها می‌تواند تا ۱۵۰ لوکس برسد. دکتر «فرانتز هولکر»، سرپرست این تحقیقات، می‌گوید: «مطالعه‌ای بر روی خزندگان و دوزیستان در رابطه با تولید ملاتونین و آلودگی نوری صورت نگرفته است. هم‌چنین، تاثیرات وارده بر سلامت انسان نیز به‌طور کامل بررسی نشده است.»

دانشمندان بالاخره فهمیدند مغز چگونه شب و روز را از هم تشخیص می‌دهد

محقق ارشد این تحقیق جدید، می‌گوید: «انسان‌ها به یک گونه درون ساختمانی تبدیل شده‌اند و از چرخه طبیعی شبانه‌روزی فاصله گرفته‌اند. درک این‌که این سلول‌های عصبی چگونه به کیفیت، کمیت، مدت، و ترتیب نور واکنش نشان می‌دهند به ما در طراحی بهتر نور برای آی.سی.یو نوزادان، آی.سی.یو، مراکز مراقبت از کودکان، مدارس، کارخانه‌ها، ادارات، بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، و حتی ایستگاه‌های فضایی کمک می‌کند.»