مهرآفرین-وثوقی::خبرگزاری علم و فناوری
مهرآفرین-وثوقی

وب سایت گردشگری فارس جز برترین‌های وزرات میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی

وب سایت های گردشگری استان فارس به عنوان یکی از سه وب سایت برتر در ارزیابی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور برای شرکت در دوازدهمین جشنواره وب وموبایل ایران انتخاب و معرفی گردید.

توصیه هایی برای رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری فنیل کتونوریا

مریم روستا گفت: نوزاد مبتلا به « فنیل کتونوریا » در زمان تولد طبیعی است و ممکن است تا ماه های اول هیچ علامتی نداشته باشد. ولی به تدریج علایمی همچون بی میلی به خوردن شیر و استفراغ بعد از خوردن شیر ظاهر می شود.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

چربی‌های شکمی را جدی بگیرید/ افراد با وزن طبیعی نیز دارای چربی شکمی هستند

کارشناس ارشد تغذیه دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر خلاف باور بسیاری از مردم عنوان می کند: در افرادی که وزن طبیعی دارند نیز، چربی شکمی سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری های مختلفی می شود.

پژوهشگر برتر در جشنواره هفته پژوهش در استان فارس چگونه انتخاب می‌شود؟

پژوهشگر برتر استان فارس گفت: شرایط شرکت در جشنواره داشتن آثار پژوهشی در حوزه کتاب, مقاله و طرح تحقیقاتی یا فناورانه بود که شاخص انتخاب ، فعالیت طی یکسال گذشته بوده است.

یادداشت تولیدی به مناسبت روز پرستار؛

پرستار؛ حضورت اشارتی‌ست زینب گونه

آنگاه که دردمندی سلامت خود را بازیابد آنگاه که دستی به نشان شکر به آسمان بلند شود و یا شاید دردمندی به دستان تو دخیل بسته باشد و قدر شناس زحمات تو در یکی از سخت ترین و صبورانه ترین شغل های عالم باشد، ملائک تو را می ستایند که حضورت اشارتی‌ست زینب گونه.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

هرآنچه که باید از پروژه آزادراه شیراز- اصفهان بدانید

آزادراه ها یکی از شاخص های رشد اقتصادی به حساب می آیند و به همین دلیل با افزایش احداث آنها زیربنای حمل و نقل کشور به تکامل رسیده، توسعه و رشد اقتصادی سریع تر به پیش می رود. آزادراه شیراز – اصفهان که بین دو شهر تاریخی و توریستی قرار دارد در دو باند مجزا به همراه چشم اندازهای کم نظیر منابع طبیعی و آثار باستانی در حال احداث می باشد.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب معرفی اصول کافی ؛ کتابی برای آشنايي با فقه شيعه به زبان‌هاي انگليسي و فارسي

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان خواهیم بود و این هفته کتاب معرفی اصول کافی را آشنايي با فقه شيعه به زبان‌هاي انگليسي و فارسي معرفی خواهیم کرد.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب مبانی فناوری اطلاعات؛ کتابی برای همگان در دنياي امروز

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان خواهیم بود و این هفته کتاب مبانی فناوری اطلاعات را برای همگان در دنياي امروز معرفی خواهیم کرد.

فراخوان نهمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نهمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال در تیر ماه۱۳۹۹ همزمان با الکامپ در تهران به منتخبین، اعطا میگردد.

کافه کارآفرینی فارس؛

چگونه می‌توان در پارک‌های علم وفناوری پذیرش گرفت؟

در این قسمت از سری مطالب کافه کارآفرینی فارس درمورد نحوه پذیرش در پارکهای علم و فناوری، امکانات آنها و... گفتگو کردیم.