مهندسی-بافت

توسط دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان؛

یک روش جدید چاپ سه‌بعدی برای رفع کمبود عضو پیوندی ایجاد شد

به دلیل کمبود اندام جهانی و اهداکنندگان محدود عضو، هزاران بیمار در صورت صدمات شدید، بیماری یا شرایط ژنتیکی بدنبال اندام و بافت باقی مانده‌اند، اما اکنون سامان نقیه‌ محقق ایرانی با چاپ زیستی جدید سه بعدی، ساختار متخلخل از لایه آلژینات ایجاد کرده است که چنین ساختاری منافذ متصل به هم دارد و یک محیط سلول دوستانه فراهم می‌کند.

چگونه یک اسباب‌بازی الهام بخش یک اختراع علمی شد؟

استخوان ها اسکلت بدن را تشکیل میدهند و بافت نرم معمولا به ساختمان های استخوانی می چسبند. هرنوع جداشدگی در استخوان را شکستگی استخوان میگویند.در این گونه آسیب نه تنها اسکلت بلکه بافت های نرم مجاور آن ماند عروق-اعصاب-تاندون ها-عضلات-وپوست دچار آسیب می شوند.

دستاوردی جدید از محققان پژوهشکده رویان و دانشگاه علوم پرشکی؛

بهبود ضایعات کبدی با ایجاد ساختار سه بعدی

گروهی از محققان پژوهشگاه رویان به همراه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، موفق شدند تا ساختاری را بیابند که در مدل آزمایشگاهی منجر به بهبود ضایعات کبدی شد.

جهت کاربرد در مهندسی بافت پوست؛

تهیه نانو الیاف رسانا و زیست تخریب پذیر، به عنوان داربست

رعنا سروری، دکتری تخصصی شیمی آلی- پلیمر است که موفق به تهیه نانو الیاف رسانا و زیست تخریب پذیر، به عنوان داربست جهت کاربرد در مهندسی بافت پوست شده است که داربست های نانوالیاف شامل کامپوزیتی از پلیمرهای طبیعی و سنتزی می باشد که دارای خواص رسانایی، مکانیکی، زیست سازگاری و زیست تخریب پذیری مناسب می باشد.

به مدت دو روز

کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در رشت آغاز شد

کارگاه دو روزه بین‌المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور صاحب نظران بین المللی و ملی این رشته نوین در رشت آغاز به کار کرد.

معاون پژوهشی دانشکده فناوریهای نوین دانشگاه اصفهان مطرح کرد:

فعالیت ۹ هسته پژوهشی برای ایجاد فناوری های نوین در حوزه پزشکی

دانشکده فناوریهای نوین علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در آبان ماه ۱۳۹۱ افتتاح شده و بواسطه تلاش نه هسته پژوهشی هدفمند چندین فناوری نوین ارزشمندی در عرصه پزشکی کسب و ارائه کرده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد؛

قله پژوهش بین رشته ای ، دانشکده های فناوریهای نوین است/ پرداختن به بحث بازیها برای حل مسائل بهداشت و سلامت اهمیت دارد

قله پژوهشهای بین رشته ای دانشکده های فناوریهای نوین است، دانشکده فناوریهای نوین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارای چندین هسته توانمند با هسته قلب و چشم با سابقه بوده و بهترین دپارتمان مهندسی بافت کشور نیز است، همچنین پرداختن به بحث بازیها برای حل مسائل بهداشت و سلامت اهمیت دارد که این هم نقطه روشن دیگری در این دانشکده است.

برای اولین بار درجهان؛

پنج کودک صاحب گوشهای جدید رشد یافته از سلولهای خود شدند+عکس

برای اولین بار درجهان گروهی از پنج کودک در چین دارای گوشهای جدید شدند، این گوشها براساس مدل های دقیق سه بعدی و از سلول های خود این بیماران رشد کرده و بازسازی شده بودند.