نانو-ذرات-‏

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ضد آفتاب برای آسفالت/ دانشمندان از نانوذرات در برابر پیری سطح جاده استفاده می کنند

دانشمندان انستیتوی مهندسی راه در دانشگاه فنی برونشوویگ با همکاری محقق ایرانی روشی برای بهبود مقاومت قیر در برابر اشعه فرابنفش یافته‌اند.

نانوذرات فعال شده با نور سلولهای سرطانی را از بین می برند

مهندسین زیستی در دانشگاه پنسیلوانیا نشان دادند که چگونه نانوذرات تازه طراحی شده می توانند سلولهای سرطانی خاص را پس از فعال سازی توسط نور هدف قرار دهند.

بازگرداندن بینایی به افراد نابینا با شبکیه مصنوعی

تیمی از محققان بین المللی روش بالقوه ای را با استفاده از تزریق نانو ذرات برای ایجاد شبکیه مصنوعی راهی برای بازگرداندن بینایی یافتند.

در گفتگو با پژوهشگر جوان کرمانی:

تولید نانو ذرات کلوئیدی توسط جوانان ایرانی /تامین نانو ذره با هزینه ای کمتر از ۵ دلار

مهران اسپهبدی گفت : برای تأمین یون سلنیوم به منظور تولید نانوذرات سلنیوم کلوئیدی، از سلنات سدیم تولید شده از لجن آندی استفاده شده ، هر لیتر نانوذرات کلوئیدی سلنیوم با غلظت ۱۰۰۰ میلی‌گرم در لیتر با قیمت بیش از ۵۰ دلار وارد کشور می‌شود درحالی‌که با دانش فنی به دست آمده می‌توان این ماده را با هزینه‌ای بسیار کمتر (حدود پنج دلار) تولید کرد.

محققان دانشگاه تهران توانستند نانو ذرات طلای متخلخل را تولید کنند

محققان دانشگاه تهران توانستند نانو ذرات طلای متخلخل را تولید کنند

محققان مرکز بیوشیمی بیوفیزیک دانشگاه تهران موفق شدند با استفاده از توئین ۲۰ و اسید نیتریک، نانوذرات طلای متخلخل تولید کنند

نانوتکنولوژی و طراحی ریزترین سپر صوتی در جهان؛

ساختار کریستال های برف، الهام بخش دانشمندان/عایق های صوتی جدید در راهند+ فیلم‏

با توجه به تحقیقات جدید و برای اولین بار درجهان، می توان با استفاده از تکنولوژی نانو، ورقه ای ‏میکروسکوپی و از جنس کریستال های سیلیکون را با الهام گیری از شکل دانه های برف، تولید ‏نمود و آن را بعنوان کوچکترین عایق صوتی در جهان شناخت.‏