نرخ-تورم

یادداشت/

چگونه می توان تورم را در کشور کنترل کرد ؟

نظام بانکی ایران به دلیل عدم وجود مقررات کافی و بی نظارتی به ابزار تخریب اقتصاد تبدیل شده است. بانک ها؛ وام های خود را با فساد و زد و بند به حلقه های متصله پرداخت می کنند که بخش قابل توجهی از آن بازنمی گردد و به آن معوقات بانکی نام می دهند. از طرف دیگر باید به سپرده های مردم سود پرداخت کنند و چون سود تسهیلات باز نمی گردد ناگزیر از مراجعه مکرر به بانک مرکزی برای تامین منابع می شوند .

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت:

طی دوسال ۸۷ درصد از افزایش تورم و کاهش تولید ناخالص ملی ضربه خوردیم/ افزایش شاخص بورس انباشت تورم است

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: در طی این دوسال اخیر تولید ناخالص حداقل ۱۲ درصد کاهش یافت متوسط افزایش قیمتها ۷۵ درصد افزایش داشت و در مجموع حدود ۸۷ درصد ضربه خوردیم، از طرف دیگر افزایش چندبرابری شاخص بورس از اسفند تا الان هم انباشت تورم است.

بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه؛

نرخ تورم استان بوشهر، بالاتر از میانگین کشوری است

نرخ تورم اردیبهشت ۹۸در استان‌های ایران نشان می‌دهد بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه در استان بوشهر و کمترین در استان هرمزگان، بیشترین رشد ماهانه نرخ تورم در استان ایلام و کمترین در استان هرمزگان و بالاترین نرخ تورم سالانه در استان کردستان و کمترین آن در استان قم به ثبت رسیده و شکاف نرخ تورم سالانه در اردیبهشت‌ماه امسال بین استان‌های ایران به ۱.۳درصد افزایش یافته است.

نرخ تورم

دراین اینفو به بررسی نرخ تورم میپردازیم

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

عضو انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران مطرح کرد

بهره وری اقتصادی پایین تولید چای در گیلان به علت هزینه های بالای تولید/اشتغال ۱۰۰ هزار خانوار در صنعت چای کشور را جدی بگیرید

عضو انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران در حاشیه همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی گفت: هزینه های بالای تولید از مهمترین عوامل کاهش بهره وری اقتصادی تولید چای در استان گیلان است.