نظام-آموزشی::خبرگزاری علم و فناوری
نظام-آموزشی

ایجاد مراکز داخلی معتبر برای پذیرش مقاله در کشور

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید به دنبال تاسیس مراکز و موسسات معتبر با استاندارد‌های مشخص برای پذیرش مقالات باشیم که شاید کشور‌های دیگر هم در این زمینه از ما تبعیت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

راه اندازی سامانه نرم افزاری مدیریت دانش، آمار و اطلاعات/ تجربیات کارکنان آموزش و پرورش مازندران گردآوری می‌شود/ سرعت بالای بازنشستگی در ‌آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، گفت: برای جمع آوری و بهره‌برداری مناسب از تجربیات کارکنان آموزش و پرورش و با توجه به روند رو به رشد بازنشستگی در این سازمان سامانه نرم افزاری مدیریت دانش آمار و اطلاعات در آموزش و پرورش مازندران راه اندازی شده است.

نظام رتبه‌بندی تایمز منتشر کرد:

دانشگاه تهران قله افتخار ایران/ تجارت و اقتصاد از حقوق و آموزش هم سبقت گرفت

در جدیدترین گزارش منتشر شده از نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه تهران در شاخص‌هایی همچون آموزش، تجارت و اقتصاد و علوم اجتماعی توانسته است جزء برترین دانشگاه‌های دنیا باشد.

بررسی لزوم آینده پژوهی در سیستم آموزشی

تحقق جامعه دانش بنیان در سایه نگاه به آینده/ چگونه آموزش و پرورش موفق داشته باشیم؟

آینده پژوهی و شناخت ویژگی‌های محیط در آینده نظام‌های آموزشی و پژوهشی، با توجه به سرعت تغییرات ناشی از دانش‌محوری، گسترش فناوری و جهانی شدن ضروری و اجتناب ناپذیر است.

در نظام آموزشی ایران بررسی شد؛

زندگی واقعی به «خرد» و «مهارت» نیاز دارد /نظامی آموزشی ایران نیازمند بازبینی و اصلاح است

نظام آموزشی ایران باید به گونه‌ای بازبینی و اصلاح شود که بتواند با ارائه مهارت‌های لازم به دانش‌آموز، کیفیت زندگی او را بهبود ببخشد و ارتقا دهد و هدف آموزش، کمک به «پیروزی» افراد باشد نه یک نظام آموزشی بی‌کیفیت، که دانش‌آموزانی را پرورش می‌دهد که با هر گام به «شکست» نزدیک می‌شوند.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

هیچ صندلی جا نمی‌ماند/ تعداد صندلی دانشگاه‌ها متناسب با نیاز روز کشور است؟

افزایش تعداد دانشگاه‌ها و در نتیجه خالی ماندن صندلی‌های تعدادی از این دانشگاه‌ها باعث شده است امروزه دانشگاه‌ها در جهت پذیرش هرچه بیشتر دانشجو، اعلام آمادگی کنند که این مهم باعث بروز مشکلاتی در کنار دیگر مشکلات موجود آموزش عالی خواهد شد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

قالب‌پروری در بنگاه‌های آموزش و پرورش/ نظام آموزش و پرورش نیاز به تحول اساسی دارد

یکی از مهم‌ترین نهادهایی که امروزه دستخوش تغییرات مدرنیته قرار گرفته است، نهاد آموزش و پرورش است که با توجه به شرایط بومی کشورمان، غالب‌پروری را از مهم‌ترین پیامدهای این موضوع کرده است که تلاش مسئولین را جهت رفع آن می‌طلبد.

صلح گرایی اومانیستی در سایۀ نفی خدامحوری ؛

سیطرۀ روش شناسی غربی؛ مهمترین چالش در روند آموزشی مهدکودک ها

هدف نهایی از آموزش این مفاهیم به کودکان، بی اعتبار ساختن فرهنگ مقاومت و شکست سیستم اسلامی نه به ظلم و نه به ظالم از درون در مواجهه با سیستم لیبرال سرمایه داری غربی است.