نوزاد

تغذیه با شیر مادر زیربنای سلامت و بقای زنان و کودکان

تغذیه با شیر مادر زیربنای سلامت و بقای زنان و کودکان و پایه و اساس توسعه و آینده کشور است و پاستوریزه کردن شیر مادر از طریق یک روش خاص ویروس مرتبط با بیماری کووید-۱۹ را غیرفعال می کند.

محققان دانشگاه توهو ژاپن گزارش کردند؛

فشار متوسط بهترین آغوش برای یک نوزاد است+ عکس

محققان دانشگاه توهو ژاپن برای اولین بار اثر فیزیولوژیکی آغوش را در نوزادان در فشارهای مختلف اندازه گیری و گزارش کردند فشار متوسط بهترین آغوش برای یک کودک است و هر دو نوزاد و والدین با آغوش گرفتن به آرامش می رسند.

پزشک متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی(ره) ؛

مادر مشکوک یا مبتلا به کووید ۱۹ می‌تواند به نوزاد خود شیر دهد

پزشک متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: تا کنون هیچ گونه شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کووید ۱۹ از طریق شیر مادر وجود ندارد؛ لذا در صورتی که مادر، پروتکل های معمول بهداشتی را رعایت کند، می تواند به فرزند خود شیر دهد.

پزشکان گزارش کردند؛

شرایط نادری باعث تولد نوزادی با دهان دوم شد

پزشکان در یک سونوگرافی پیش از تولد نوزاد ی در سه ماهه سوم خود، توده غیرمعمول را در سمت راست دهان تشخیص دادند آنها غافلگیر شدند هنگامی که این دختر به دنیا آمد، مشخص شد که این توده در واقع یک دهان دوم کوچک است.

نوزاد تازه متولد شده در ژاپن اولین درمان با سلولهای بنیادی کبدی را انجام داد

نوزاد تازه متولد شده در ژاپن اولین درمان با سلولهای بنیادی کبدی را انجام داد، این یک احتمال هیجان انگیز برای آینده است و می توان امیدوار بود که در آینده تزریق ساده ای جایگزین پیوندهای امروزی شود.

تولد نوزاد از مادر بیمار قلبی مبتلا به کرونا در مازندران

نوزاد مازندرانی از مادر داری مشکلات قلبی مبتلا به کرونا متولد شد

ششمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد/ کرونا هنوز جدی گرفته نشده است

تولد ششمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا اگر چه خبر بسیار خوبی است اما جدی نگرفتن این ویروس همچنان در مازندران قربانی می‌گیرد.

یک راز عجیب از زندگی خرس‌های پاندا برملا شد

نظریه این است که حیوانات ماده تا این اندازه انرژی برای پرورش کودکان خود در شکم دارند. با کوتاه کردن دوران بارداری و به دنیا آوردن نوزادان کوچک و نابالغ، خرس‌ها می‌توانند به‌جای ضعیف کردن ماهیچه‌های خود از کودکان خود خارج از بدن با شیر غنی از چربی محافظت کنند. همچنین نتایج نشان داد در کنار سایز کوچک، اسکلت این نوزادان به اندازه‌ی یک بزرگسال کامل است.

مادران باردار برای افزایش بهره‌هوشی (IQ) فرزندشان چه باید کنند؟

در ۳ سالگی، محققان توان حرکتی کودکان را اندازه گرفتند و دریافتند که چاقی مفرط مادر در دوران بارداری با توان حرکتی کم در پسران ارتباط زیادی دارد. در ۷ سالگی، محققان دوباره کودکان را آزمایش کردند و یافتند که پسرانی که مادرشان دچار اضافه وزن یا چاقی در دوران بارداری بود، ۵ نمره یا بیشتر از سایر پسران با مادرانی با وزن طبیعی در دوران بارداری در تست ضریب هوشی کمتر نمره کسب کرده بودند. چنین اثری در دختران مشاهده نشد.

رئیس انجمن غدد ایران مطرح کرد؛

تشخیص ۵۲ نوع بیماری متابولیک با یک قطره خون نوزاد

رئیس انجمن غدد و متابولیسم کودکان ایران، گفت: در حال حاضر در روز سوم تولد نوزاد، با یک قطره خون می توان ۵۲ نوع بیماری متابولیکی را تشخیص داد.