نیروی-انسانی

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد:

حفظ سلامت انسان‌ها مهمترین اولویت کشورها

استاد دانشگاه شیراز گفت: منابع انسانی یکی از اصلی ترین نهاده های بخش تولید است وحفظ سلامتی آحاد اجتماعی باید اولویت همه کشورها باشد بنابراین حفظ نیروی انسانی متخصص از جمله اولویت های هر کشوری است .

اداره آبرومندانه دانشگاه‌ها با وجود تحریم‌ها هنر است/ آغاز ثبت‌نام ترم جدید از هفته جاری

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: با وجود تحریم‌های جدی علیه کشور اداره دانشگاه‌ها یک هنر است که تاکنون این سختی‌ها را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌ایم.

چگونه امنیت کاری خود را حفظ کنیم؛

بیکاری/پیامدهای جایگزینی ماشین با نیروی انسانی

افراد همواره درباره‌ی ماشین‌هایی که جایگزین انسان شوند دغدغه‌هایی داشته‌اند. در سال ۱۹۳۰ جان مینارد کینز درباره‌ی بلای بیکاری حاصل از تکنولوژی در کتاب خود سخن به میان آورده است و از آن به تعبیر «بیکاری ناشی از کشف ابزارهای صرفه‌جویی در استفاده از نیروی کار به دلیل یافتن کاربردهای جدید نیروی کار» یاد کرده است که به طور خلاصه یعنی در حال مکانیزه نمودن خروج خود از جمع نیروهای کار هستیم.

کنترل ماشین ها با فکر انسان در آینده نزدیک

دانشمندان مدت هاست که به دنبال ایجاد رابطی بین مغز انسان و کامپیوتر هستند تا بتوانند از این طریق، توانایی های ذهنی بشر را ارتقاء دهند. تحقق این رؤیا را می توان بزرگ ترین جهش انسان از آغاز روند تکامل تا به امروز دانست، ولی آیا برای چنین پیشرفتی آماده هستیم؟

آیا می توانیم به حافظه مان اعتماد کنیم؟

مغز و سازوکار حافظه یکی از پیچیده ترین مباحث علوم زیستی و روانشناختی را تشکیل می دهند و همه ما عجایبی را در مورد آن تجربه کرده ایم، مانند یادآوری مکان های ناشناخته یا خاطرات غیر واقعی. در این قسمت از پلان می خواهیم ببینیم تا چه حد می توان به حافظه اطمینان کرد و نقاط قوت و ضعف آن در چیست. با ما همراه باشید.

مسئول مرکز جنبش نرم افزاری قرارگاه شهید باقری در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

پایین آمدن ضریب هوشی ایرانی ها/دانشگاه ؛ عامل اصلی بسط استعمار نرم در کشور

مسئول مرکز جنبش نرم افزاری قرارگاه شهید باقری گفت: طبق آماری که بنده چند سال پیش دیدم، اگر اشتباه نکنم بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه یک دانشجوی کارشناسی می شود؛ قطعا نظام برای اینکه یک دانشجو تا مقطع دکتری پیش برود حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون توان هزینه می کند

یک کارشناس در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

تعادل و توازن توزیع منابع در سند آمایش سرزمین/اجرای برنامه آمایش در کهگیلویه و بویراحمد به زودی

یک کارشناس زمین شناسی گفت:بر اساس ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور دولت مکلف است سند آمایش سرزمین را در سال اول این برنامه (۱۳۹۶) تهیه و از سال دوم (۱۳۹۷) نیز آن را وارد مراحل اجرایی کند.