هوانوردی

یک گام رو به جلو برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی در یزد

تفاهم نامه همکاری در حوزه هوانوردی عمومی میان فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی یزد و مرکز آموزشی هوانوردی پردیس علم و فناوری یزد به امضا رسید.

به همت متخصصان هوافضای کشور؛

ساخت مـدل پروازی تاکسی هوایی در کشور/تشریح سند جــامع توسعه هوافضای کشور

در سند جــامع توسعه هوافضای کشور،در ۳ بخش کلی شامل فعالیت‌های مربوط به حوزه‌های فناوری فضایی، هوایی و دفاعی دیده شده که در دو بخش فضایی و هوایی، ماموریت‌هایی بر عهده این پژوهشگاه گذاشته شده است.

در گفتگو با بانوی فعال حوزه هوانوردی مطرح شد:

پتانسیل بالای فارس در هوانوردی

مریم حیدری ارجلو گفت: برنامه دیگری که به آن زیاد فکر می کنم، تاسیس دانشکده هوانوردی در استان فارس است زیرا متاسفانه در استانی به این وسعت و پهناوری، دانشکده هوانوردی نداریم و جوانان علاقه مند مجبور هستند با تحمل هزینه های مالی و روانی به شهرهای دیگر از جمله تهران و مشهد بروند.

موسسه آموزش عالی پیروزان فردوس برگزار می‌کند:

برگزاری دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی، اولین دوره مسابقات دانشجویی هواشید و همایش انرژی خورشیدی نسل آینده

موسسه آموزش عالی پیروزان فردوس با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به برگزاری سه برنامه با عناوین دومین کنفرانس ملی هوانوردی عمومی، همایش انرژی‌های خورشیدی نسل آینده و اولین دوره مسابقات دانشجویی هواشید در سطح ملی کرده است.

به گزارش مرکز رشد استان بوشهر؛

امضای تفاهم نامه مشترک بین مرکزرشد بوشهر و پژوهشکده هوافضای گیلان

تفاهم نامه مشترک بین مرکز رشد سردار شهید ضنجرسیم استان بوشهر و پژوهشکده هوافضای شهید تهرانی مقدم استان گیلان، به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری پژوهشی، فناوری و آموزشی جهت رفع نیازهای موجود در صنایع هوایی کشور به امضا رسید.

به همت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران؛

ارتقا صنعت هوا و فضای کشور در تلالو شعار ما میتوانیم/برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی در ایران

هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران با حضور نمایندگانی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، کرواسی، اتریش، آلمان، تونس، هند و مالزی سه شنبه ۷ آذرآغاز به کارکرد.

گزارش؛

انتقادی بر عملکرد مرکزنمایش های هوایی/ موزه هوانوردي تهران یا قبرستان هوایی+ تصاویر

ناوگان مرکز نمایش های هوایی تهران در بر گیرنده ی هواپیماهای ارزشمندی است که حتی سابقه حضور در جنگ جهانی را در کارنامه ی خود دارند و بعضی نیز رکورد دار پرواز محسوب می شوند.