هوش-مصنوعی-در-پزشکی::خبرگزاری علم و فناوری
هوش-مصنوعی-در-پزشکی

هوش مصنوعی برای توسعه واکسن کرونا به کمک دانشمندان آمد

هوش مصنوعی در علم پزشکی امروزه به دلیل گسترش دانش و پیچیده‌تر شدن فرایند تصمیم‌گیری، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی به خصوص سیستم‌های هوش مصنوعی در تصمیم‌گیری، اهمیت بیشتری یافته‌است. هوش مصنوعی گسترش دانش در حوزهٔ پزشکی و پیچیدگی تصمیمات مرتبط با تشخیص و درمان - به عبارتی حیات انسان - توجه متخصصین را به استفاده از سیستم‌های پشتیبان تصمیم‌گیری در امور پزشکی جلب نموده‌است. به همین دلیل، استفاده از انواع مختلف سیستم‌های هوشمند در پزشکی رو به افزایش است، به گونه‌ای که امروزه تأثیر انواع سیستم‌های هوشمند در پزشکی مورد مطالعه قرار گرفته‌است.

با توسعه ی هوش مصنوعی توسط محققان در کشور؛

بررسی نقش چشمگیر "هوش مصنوعی" در نبرد با کرونا

استفاده از فناوری هوش مصنوعی و راه‌های نوآورانه موجب شده تا با کمک آن بتوانند نظارت، کنترل و تشخیص موارد ابتلا را با سرعت و دقت بالاتری انجام دهند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هوش مصنوعی در حوزه پزشکی چه کاربردهایی دارد ؟ / قویترین سامانه تشخیص بیماری کرونای جهان در دستان محققین ایرانی+فیلم و عکس

محققین کشورمان موفق به طراحی سامانه ای برای تشخیص بیماری کرونا به کمک هوش مصنوعی گردیده اند که می تواند این بیماری را در مدت چند ثانیه و با دقت ۹۷ درصد تشخیص دهد .

هوش مصنوعی آنتی‌بیوتیک تولید کرد

محققان دانشگاه ام آی تی برای نخستین بار از هوش مصنوعی برای کشف آنتی بیوتیک‌های جدیدی استفاده کرده‌اند که می‌تواند مقاوم‌ترین باکتری‌ها را شکست دهد.

هوش مصنوعی علائم سکته را بهتر از پزشک تشخیص می‌دهد

نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است هوش مصنوعی بهتر از پزشکان می‌تواند علائم سکته قلبی و مغزی را تشخیص دهد.

باایجاد یک فناوری جدید ممکن شد؛

تشخیص بیماری ام اس به کمک ردیابی شبکیه چشم

فناوری جدیدی برای ردیابی حرکات چشم ساخته شده که با ماشین یادگیری همخوان می شود و با کمک آن می توان بیماری «ام اس» را تشخیص داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی بیماری هانتیگتون توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد

شرکت IBM برای اولین بار موفق گردید با استفاده از مهارت‌های "هوش مصنوعی" روشی را برای پیش‌بینی بیماری "هانتیگتون" ابداع نماید .

«هوش مصنوعی» سرطان را پیش‌بینی می‌کند

براساس یک مطالعه‌ جدید، هوش مصنوعی می‌تواند از الگوهای موجود در پیش بینی اینکه زنان در معرض سرطان سینه هستند یا خیر استفاده و این بیماری را پیش‌بینی کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی سرطان سینه توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد/ آیا با کمک تکنولوژی می توان از بروز بیماری ها جلوگیری کرد ؟

به تازگی محققان مؤسسه کارولینسکا در استکهلم برای اولین بار در جهان توانسته اند با کمک هوش مصنوعی روشی برای پیش بینی سرطان سینه در انسان ها را ابداع نمایند که می تواند در آینده باعث ریشه کنی این بیماری در جهان شود.

وقتی همه پزشک می‌شوند؛

صنعت درمان و بهداشت روی سرپنجه هوش مصنوعی/ با تلفن همراه، سلامتی خود را کنترل کنید

با ورود هوش مصنوعی به عرصه‌های مختلف زندگی ازجمله پزشکی، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که در چند سال آینده، تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها تحت تاثیر هوش مصنوعی به راحتی انجام خواهد گرفت.