هوش-مصنوعی::خبرگزاری علم و فناوری
هوش-مصنوعی

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هوش مصنوعی در حوزه پزشکی چه کاربردهایی دارد ؟ / قویترین سامانه تشخیص بیماری کرونای جهان در دستان محققین ایرانی+فیلم و عکس

محققین کشورمان موفق به طراحی سامانه ای برای تشخیص بیماری کرونا به کمک هوش مصنوعی گردیده اند که می تواند این بیماری را در مدت چند ثانیه و با دقت ۹۷ درصد تشخیص دهد .

کشف آنتی بیوتیک جدیدی که اکثر عفونت ها را از بین می برد!

محققان MIT و هاروارد یک ترکیب آنتی بیوتیکی جدید را شناسایی کرده اند که عفونت های اکثر باکتری ها را در آزمایشات ماوس پاک می کند.

آیا هوش مصنوعی شیوع کرونا ویروس جدید را پیش بینی کرده بود؟

هوش مصنوعی بلودات برای گسترش اطلاعات سریع‌تر از خود بیماری می‌کوشد. این هوش مصنوعی شیوع بیماری در ووهان و شرق آسیا را پیش‌بینی کرده ‌بود. مدیرعامل این شرکت عنوان می‌کند: «جهان به‌سرعت در حال تغییر است و این احتمال ظهور بیماری‌ها را سریع‌تر می‌کند. دسترسی ما به داده‌ها و استفاده‌ از آن‌ها برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌ها می‌تواند به کمک ما بیاید.»

رباتی که می‌نوازد و کنسرت برگزار می‌کند+تصاویر

محققان رباتی توسعه داده‌اند که موزیکال است، آواز می‌خواند، شعر می‌گوید و ملودی تنظیم می‌کند؛ این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی قرار است نخستین کنسرت خودرا نیز برگزار کند.

هوش مصنوعی پاسخ می‌دهد ؛ با بالا آمدن آب اقیانوس‌ها خشکی‌ها چه شکلی خواهند شد؟‌

افزایش سطح دریا در درجه‌ی اول ناشی از گرم شدن کره‌ی زمین، یعنی با اضافه شدن آب حاصل از ذوب شدن یخ‌ها و یخچال‌های طبیعی و گسترش آب دریا با گرم شدن آن‌ها، است. تنها طی چند دهه صدها هزار خانه در سواحل ایالات‌متحده اسیر سیل خواهند شد. محققان باور دارند که بیشترین میزان مهاجرت به مناطق مرکزی کشور در مناطقی در مجاورت ساحل و هم‌چنین مناطق شهری در جنوب شرقی آمریکا احساس خواهد شد.

هوش مصنوعی آنتی‌بیوتیک تولید کرد

محققان دانشگاه ام آی تی برای نخستین بار از هوش مصنوعی برای کشف آنتی بیوتیک‌های جدیدی استفاده کرده‌اند که می‌تواند مقاوم‌ترین باکتری‌ها را شکست دهد.

به تازگی کشف شد:

جلوگیری از خودکشی با هوش مصنوعی

محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق‌تر احتمال خودکشی افراد، سیستمی را بر مبنای هوش مصنوعی به منظور بررسی این پدیده ابداع کرده اند.

ناسا از «هوش مصنوعی» برای کشف «سیارات فراخورشیدی» استفاده می‌کند

در سال ۲۰۱۸ یک تیم از این گردهمایی‌ها آموزش دیدند تا یک تکنیک یادگیری ماشینی که شبکه‌های عصبی شبیه به مغز انسان دارد را طراحی کنند تا بتواند با بررسی تصاویر به‌دست آمده ساختار شیمیایی سیارات را به‌وسیله‌ی طول موج و مقدار نور دفعی یا جذبی مولکول‌های اتمسفر آن‌ها به دست بیاورد. ارنی اضافه می‌کند: «روش‌های هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند که کارهای پردازشی برای محققان راحت‌تر شود. ولی این فناوری نمی‌تواند به‌زودی جایگزین انسان‌ها شود.»

هوش مصنوعی علائم سکته را بهتر از پزشک تشخیص می‌دهد

نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است هوش مصنوعی بهتر از پزشکان می‌تواند علائم سکته قلبی و مغزی را تشخیص دهد.

باایجاد یک فناوری جدید ممکن شد؛

تشخیص بیماری ام اس به کمک ردیابی شبکیه چشم

فناوری جدیدی برای ردیابی حرکات چشم ساخته شده که با ماشین یادگیری همخوان می شود و با کمک آن می توان بیماری «ام اس» را تشخیص داد.