هوش-مصنوعی

تبدیل طراحی های ساده به پرتره عکس توسط هوش مصنوعی

محققان آکادمی علوم چین یک الگوریتم یادگیری عمیق ایجاد کرده اند که می تواند "طرح های ساده" ابتدایی را به عکس های بسیار واقع گرایانه تبدیل کند که تقریباً از تصاویر پرتره زندگی قابل تشخیص نیستند.

هوش مصنوعی می تواند سن و منشاء نژادی را تشخیص دهد!

محققان موسسه محاسبات عصبی در دانشگاه رور-بوخوم آلمان یک الگوریتم هوش مصنوعی را ابداع کرده‌اند که می‌تواند با موفقیت، سن و منشا نژادی افراد را تخمین بزند.

توسط داشمند ایرانی تحقق یافت؛

ساخت ربات شیمی دان مصنوعی برای تسریع در تحقیق و توسعه مواد جدید

محققان دانشگاه ایالتی نورث کارولینا و دانشگاه بوفالو به سرپرستی دانشمند ایرانی فناوری ای به نام "شیمی دان مصنوعی" را ابداع کرده اند که شامل هوش مصنوعی (AI) و رباتیک برای انجام واکنش های شیمیایی برای تسریع در تحقیق و توسعه مواد جدید مطلوب تجاری است.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

توسعه الگوریتم هوش مصنوعی برای تشخیص کووید-۱۹ با دقت و سرعت بسیار بالا+عکس

با شیوع ویروس کرونا در جهان، اقبال به سوی استفاده از فناوری‌های نوظهور برای مهار این بیماری افزایش یافته است. از این رو هوش مصنوعی به عنوان ابزاری با پتانسیل بالا توسط گروه‌های مختلف در جهان برای مقابله با این ویروس به کار گرفته شده است. برنامه‌نویسان رایانه مدعی شدند که "هوش مصنوعی" می‌تواند با استفاده از اشعه ایکس، خیلی سریع‌ افراد مبتلا به بیماری "کووید-۱۹" را تشخیص دهد.

براساس یک مطالعه،

زنبورها تشخیص می دهند که شش نفر بیشتر از چهار نفر است

یک مطالعه جدید در دانشگاه کلن ثابت کرده است که حشرات می‌توانند کارهای اساسی شناختی عددی را انجام دهندهمچنین از شبکه عصبی آنها می‌توان برای انجام یادگیری موفق ماشین استفاده کرد.

تکنولوژی جعل عمیق؛فناوری خطرناک قرن حاضر/دیپ فیک چه خواهد کرد؟

فناوری دیپ فیک یا جعل عمیق که سیستم‌های مبتنی بر «یادگیری عمیق» (Deep Learning) و «یادگیری ماشین» (Machine Learning) محسوب می‌شوند در ابتدا شبیه سرگرمی می باشند.اما واقعیت چیز دیگری است.

درجدیدترین رویداد مشترک بین مایکروسافت و اینتل مقرر شد؛

تبدیل بدافزار به تصویردرقالب پروژه بزرگ STAMINA

شرکت های مایکروسافت و اینتل در جدیدترین پروژه ی خود قصد دارند تا بدافزارها را به تصویر تبدیل کنند.

هوش مصنوعی با طبقه بندی ضایعات روی مغز، صدمات سر را اندازه می گیرد

دانشمندان دانشگاه کمبریج با توانایی تشخیص و طبقه بندی انواع مختلف ضایعات مغزی برای سنجش تأثیر یک آسیب، الگوریتم جدید هوش مصنوعی را ایجاد کرده اند که می تواند به محدود کردن حاشیه خطا کمک کند.

اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد:

هوش مصنوعی نمی تواند چیزی را اختراع کند

اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) به شکل رسمی اعلام کرد هوش مصنوعی نمی‌تواند از نظر قانونی چیزی را اختراع کند و فقط اشخاص حقیقی مجاز به قرارگیری در دسته مخترعان هستند.