هوش-مصنوعی::خبرگزاری علم و فناوری
هوش-مصنوعی

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی بیماری هانتیگتون توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد !

شرکت IBM برای اولین بار موفق گردید با استفاده از مهارت‌های "هوش مصنوعی" روشی را برای پیش‌بینی بیماری "هانتیگتون" ابداع نماید .

پرسشی که تنها «هوش مصنوعی» به آن پاسخ داد!!

دانشمندان دریافتند که با افزایش سطح اقیانوس در سراسر آمریکا، مناطقی فراتر از ساحل‌ها در معرض خطر سیل خواهد بود، زیرا افراد سیل‌دیده به مرکز کشور خواهند گریخت. فقط در ایالات‌متحده، ۱۳ میلیون نفر به‌دلیل افزایش سطح دریا تا ۲۱۰۰ مجبور به جابجایی خواهند ‌شد. در نتیجه، شهرهای سراسر کشور مجبور خواهند بود با تغییرات جمعیتی دست و پنجه نرم کنند. مشکلاتی مانند رقابت برای مشاغل، افزایش قیمت مسکن و فشار بیشتر بر شبکه‌های زیربنایی.

هوش مصنوعی گوگل «سرطان سینه» را از پزشکان بهتر تشخیص می‌دهد

محققان پیشنهاد می‌كنند كه در آینده هوش مصنوعی می‌تواند همگام با متخصصان پزشكی كار كند تا از نادیده گرفته شدن سرطان پستان و از تشخیص اشتباه احتمال ابتلا به سرطان زنان سالم، جلوگیری كند. در برخی از نمونه‌ها، انسان از هوش مصنوعی بهتر عمل می‌کند و در برخی نمونه‌ها برعکس. هدف نهایی پیدا کردن بهترین راه برای ترکیب این دو تشخیص است.

دانشمندان ایرانی "موسسه فناوری جورجیا"

کاربرد هوش مصنوعی در تحول عملکرد نانوساختارهای فوتونی

دانشمندان ایرانی "موسسه فناوری جورجیا" طی پژوهش خود توانستند روش جدیدی برای تحول عملکرد نانوساختارهای فوتونی ارائه دهند.

هوش مصنوعی «بهره‌ هوشی نوزادان» را پیش از تولد مشخص می‌کند

در این مطالعه‌ی اخیر بر پیش‌بینی ضریب هوشی یا به اصطلاح هوش سیال تمرکز شده است، که ویژگی‌های بیولوژیکی سیستم عصبی را نشان می‌دهد و ارتباطی با دانش یا مهارت کسب شده ندارد. «اکاترینا کوندراتیوا»، دانشجوی دکترا، توضیح می‌دهد: «تیم تحقیقاتی ما به طراحی روش‌های یادگیری عمیق پرداخت. در این تحقیق ما از تصاویر بدون کاهش کیفیت آن‌ها استفاده کردیم، بدون اینکه اطلاعات با ارزش از دست بروند.»

چه می‌شود اگر تلویزیون‌ها به هوش مصنوعی مجهز شوند؟

شرکت ال جی از تلویزیونهایی رونمایی کرده است که به اسپیکرهای مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز هستند. به نظر می رسد آینده فناوری به دستان هوش مصنوعی گره خورده است. اما این روند قرار است تا کجا ادامه داشته باشد؛ به عبارت دیگر هوش مصنوعی تا کجا قرار است در زندگی انسان نفوذ کند. الجی در بیانیه خبری خود ‌آورده است: «این مدل‌های پیشرفته قابلیت خودتنظیمی دارند و قادرند صداها را شناسایی و آنالیز کنند تا به‌دقت ابعاد یک فضای مشخص را ارزیابی کرده و صدا را تنظیم کنند.»

آیا هوش مصنوعی سفرهای فضایی را آسان‌تر خواهد کرد؟

میزان فرسایش استخوان برای افراد مسن روی کره زمین در حدود ۱ درصد در سال است. فضانوردان هم‌چنین در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. بر اساس یک مطالعه جدید به‌نام «استرو۳دو» مهم‌ترین عوامل این افت، عملکرد و تغییر در شکل بدن است. مدل‌های نوری سه‌بعدی می‌توانند ترکیب استخوان و بدن را با دقت تخمین بزنند و برای نظارت بر این خطرات مورد استفاده قرار گیرند.

نمایشگاه CES ۲۰۲۰

ربات Ballie به کارهای خانگی کمک می کند

سامسونگ در CES ۲۰۲۰ یک ربات کوچک با شکل توپ را معرفی کرد که از صاحب خانه پیروی می کند و به کارهای خانگی کمک می کند.

در اقدامی تازه:

رونمایی از هوش مصنوعی که می تواند همنشین انسان باشد.

قرار است یک سیستم هوش مصنوعی پیشرفته به نام «نئون» در نمایشگاه CES۲۰۲۰ رونمایی شود که می تواند همنشینی برای انسان باشد.

ایران بالاتر از آلمان و آمریکا در سکوی نخست ایستاد ؛

کسب مدال طلای جشنواره بین‌المللی نوآوری سئول ۲۰۱۹ توسط دانشجویان ایرانی +عکس

تیم دانشجویان ایرانی برای «سیستم بلاک‌چین در فناوری اطلاعات پزشکی» جایزه گرفت که هدف از آن، حذف دفترچه‌های بیمه در ایران است. خصوصیات این پروژه شامل صورتحساب‌های مالیاتی پزشکان، صرفه‌جویی در هزینه کاغذبازی بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی دولتی، جلوگیری از مصرف داروهای تکراری توسط بیماران، دسترسی دائمی به پرونده‌های پزشکی بیماران، و دسترسی سریع به سابقه‌ی سلامت بیماران توسط پزشکان با حفظ امنیت اطلاعات سلامت بیمار است