هوش-مصنوعی

به تازگی کشف شد :

الگوریتم هوش مصنوعی علائم بیماری آلزایمر را از طریق زبان تشخیص می دهد.

الگوریتم های AI که زبانی را که مبتلایان به آلزایمر استفاده می کنند، تجزیه و تحلیل می کنند می توانند به ابزاری مفید در تشخیص بیماری در مراحل اولیه تبدیل شوند.

تماشا کنید: هوش مصنوعی قدیمی‌ترین فیلم جهان را بازسازی کرد

با انتشار نسخه‌ی باکیفیت یکی از نخستین فیلم‌های سیاه‌و‌سفید صامت سینما در یوتیوب، این پرسش مطرح شده است که بهبود کیفیت تصاویر پیکسلی دقیقا چگونه انجام می‌شود؟ بخوانید از یک کاربر «یوتیوب» از هوش مصنوعی برای بازسازی قدیمی‌ترین صحنه‌های فیلم‌ موجود در جهان استفاده کرده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال:

۵ فناوری آینده ساز کشور در مسیر حمایت ویژه

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی گفت: ۶برنامه حمایتی از ۵ فناوری آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات را در قالب برنامه «استارت آپ پلاس»تدوین شده است.

هوش مصنوعی یک پدیده نادر نجومی کشف کرد

محققان ژاپنی در یک مطالعه جدید موفق به کشف کهکشانی شدند که کمترین سطح اکسیژن را دارد؛ میزان اکسیژن در این کهکشان تنها ۱.۶ درصد میزان اکسیژن در خورشید است. هوش مصنوعی در علوم مختلف تاثیرات شگفت انگیزی در فرآیندهای تجزیه و تحلیل داده ها از خود بر جای گذاشته است.

ایجاد ارتباط بین هوش مصنوعی و مغز انسان با مواد مصنوعی زیستی

تیمی از دانشمندان دانشگاه دلاور به یک ماده مصنوعی بیولوژیکی دست یافته اند که با استفاده از پلیمرهای مختلف بین AI با مغز انسان ارتباط برقرار کنند.

هوش مصنوعی می تواند سن و منشاء نژادی را تشخیص دهد!

محققان موسسه محاسبات عصبی در دانشگاه رور-بوخوم آلمان یک الگوریتم هوش مصنوعی را ابداع کرده‌اند که می‌تواند با موفقیت، سن و منشا نژادی افراد را تخمین بزند.

زندگي در ۲۰۲۲ چگونه خواهد بود؟

شرکت IBM در زمینه پیش‌بینی برای آینده شهرت دارد، و به تازگی لیست جدید پنج پیش‌بینی خود برای آینده را که به پنج در پنج شهرت یافته منتشر ساخته است.

سیستم تصویربرداری هوشمند با هدف شناسایی سریع باکتریها در نمونه های آب

تیمی از دانشمندان سیستم تصویربرداری هوشمند هوش مصنوعی را برای تشخیص زود هنگام و طبقه بندی زنده باکتری های موجود در نمونه های آب ارائه کرده اند.

محققان MIT با هوش مصنوعی نقاشی‌هایی بهتر از ون گوگ می‌کشند!+عکس

برای آنکه از نزدیک با آثار هنرمندانی نظیر ونگوگ و فرایند آماده سازی آثارشان آشنا شویم امکان آنکه در زمان صفر کنیم و به گذشته برویم وجود ندارد با این حال هوش مصنوعی شاید بتواند چاره ای برای حل این مشکل باشد.

تبدیل طراحی های ساده به پرتره عکس توسط هوش مصنوعی

محققان آکادمی علوم چین یک الگوریتم یادگیری عمیق ایجاد کرده اند که می تواند "طرح های ساده" ابتدایی را به عکس های بسیار واقع گرایانه تبدیل کند که تقریباً از تصاویر پرتره زندگی قابل تشخیص نیستند.