واکسن::خبرگزاری علم و فناوری
واکسن

توسعه واکسن مصنوعی امید تازه‌ای برای شکست دادن کروناست!

واکسن ها در حقیقت فرایند شبیه سازی بیماری در بدن برای تولید پادتن توسط سیستم ایمنی بدن هستند. واکسن‌ها یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی هستند. آن‌ها موجب می‌شوند تا سیستم ایمنی پادتن‌هایی تولید کند که از بدن در مقابل عفونت محافظت می‌کند. با این وجود، ما هنوز واکسن‌های موثر برای بیماری‌های مهم زیادی مانند آنفولانزا و تب دنگی نداریم.

کارشناس WHO هشدار داد؛

کروناویروس "ممکن است هرگز از بین نرود"، حتی اگر یک واکسن پیدا کنیم

یک کارشناس WHO هشدار داد کروناویروس "ممکن است هرگز از بین نرود" ، حتی اگر یک واکسن پیدا کنیم.

توسط موسسه PEI؛

آلمان آزمایش واکسن کرونا را در انسان آغاز می کند/ بعید است واکسن در سال ۲۰۲۰ آماده استفاده شود

آلمان از آغاز آزمایش واکسن کرونا در انسان خبر داده و تاکید می کند: در حالی که آزمایش در حال انجام است، بعید است که واکسن در سال ۲۰۲۰ آماده استفاده شود.

استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر روی کارکنان بهداشتی شروع کرد

استرالیایی ها روز جمعه اعلام کردند محققان استرالیا در حال پیگیری سریع آزمایشات انسانی در مقیاس بزرگ هستند تا ببینند آیا واکسن مورد استفاده برای ده ها سال برای جلوگیری از سل می تواند کارمندان بهداشتی را از COVID-۱۹ محافظت کند.

چه داروهایی در جهان تاکنون علیه کرونا آزمایش شده‌اند؟

دنیا در تلاش است تا راه‌هایی برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا و درمان‌هایی موثر پیدا کند. سازمان جهانی بهداشت همچنین توصیه کرده داوطلبان در کارآزمایی‌های تصادفی کنترل‌شده برای آزمودن مؤثر بودن و ایمنی درمان‌های احتمالی شرکت کنند. تا جمعه ۲۰ مارس، ۸۶ آزمایش درمان کووید ۱۹ یا واکسن آن وجود دارد که یا در حال انجامند و یا در حال پیدا کردن داوطلبان برای انجام آزمایش.

هزینه های واکسن سازی در ایران کم می شود/ ایجاد شبکه فناوری تولید

در آینده ای نزدیک قرار است همه واکسن سازها با یک آزمایشگاه مرجع و انبار مشترک در راستای کاهش هزینه های تولید و ایجاد زیرساخت، به تولید واکسن های مورد نیاز کشور بر پایه دانش بپردازند.

واکسن آنفولانزای ایرانی تجاری سازی می شود/ صرفه جویی ارزی بالا

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان از ورود واکسن آنفولانزای ایرانی به بازار خبر داد و گفت: این واکسن بعد از اخذ مجوزها و تاییدیه ها شهریورماه سال آینده به بازار وارد می شود.

آیا مطالعه آنفلوانزا می‌تواند به درمان سرطان کمک کند؟

«ژوچن ریزر»، دکتر و استاد دانشکده‌ی پزشکی راش و رئیس گروه پزشکی داخلی، در این زمینه می‌گوید: «استفاده از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با سرطان توسط روشی ساده و در دسترس مانند واکسن آنفولانزا، می‌تواند به برخی از بیماران در آینده‌ی نزدیک کمک کند.» ایران تقریباً بالاترین رشد سرطان را در جهان دارد. سرطان دومین عامل مرگ و میر در ایران است.

اجرای واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در یزد

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان یزد گفت: ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال برای کلیه کودکان زیر ۵ سال مهاجرین خارجی و خانوارهایی که در محل تجمع عمده مهاجرین خارجی سکونت دارند؛ به مرحله اجرا در می آید.

علم و فناوری بررسی می کند:

مبتلایان به آنفولانزا بنا به این دلایل از مصرف دگزا و کورتون پرهیز کنند

معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: مبتلایان به آنفولانزا از تزریق دگزاماتوزن و مصرف کورتون خوداری کنند.