وزارت-علوم--تحقیقات-و-فناوری

ساماندهی دانشگاه‌ها

ظاهر و باطن طرح ساماندهی دانشگاه‌ها

پرداخت پاداش پایان خدمت همه اساتید بازنشسته‌ سال ۹۷ تا پایان سال

معاون اداری وزارت علوم گفت: با تامین ۵۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه، پاداش پایان خدمت همه اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم که در سال ۹۷ بازنشسته‌ شده‌اند تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه‌ها تابع نظر وزارت بهداشت است

یک مقام مسوول در وزارت علوم گفت: این وزارتخانه در تعطیل بودن یا نبودن دانشگاه‌ها تصمیم‌گیر نیست و تابع تصمیمات تخصصی است که وزارت بهداشت اتخاذ می‌کند.

۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در چین تحصیل می‌کنند/ بابت دانشجوهای چینی در ایران نگرانی وجود ندارد

معاون دانشجویی وزیر علوم با بیان اینکه موردی از ابتلا به ویروس کرونا بین دانشجویان نداشته‌ایم، گفت: تعداد دانشجویان چینی در کشور زیاد نیست و این افراد هم تعطیلات سال نو به کشور خود نرفتند؛ از این رو بابت دانشجویان چینی در ایران نگرانی نداریم.

اختراع کپسول جدید برای سندرم روده تحریک‌پذیر

کپسول سخت مایع انتریک کولمیگان، برای سندرم روده تحریک‌پذیر برای نخستین‌بار در کشور اختراع شد.

پژوهش ایران باید محل رجوع دیگر کشورها شود

معاون سابق پژوهش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: در پژوهش باید به مرحله‌ای برسیم که محل رجوع دیگر کشورها شویم و به عنوان منبع از ما یاد کنند.

اصلاح نرخ سود وام دانشجویان دکتری از ۱۲ درصد به ۴ درصد

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اصلاح و یکسان‌سازی نرخ سود تسهیلات دانشجویان دکترا از ۱۲ درصد به ۴ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اقساط وام‌گیرندگان اصلاح شده است.

ضرورت افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات/ لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: تلاش حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات و مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش رو است.

لزوم ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای در حوزه زیست فناوری

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در همایش زیست فناوری، گفت: باید رشته‌های بین‌رشته‌ای در حوزه بایو که جدید و آینده‌نگرانه باشد تعریف شود.

کنش‌های مسئولانه دانشجویان را براساس هویت ملی و دینی، تقویت کنیم

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید حمایت از فعالیت‌های تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی برای تقویت کنش مسئولانه دانشجویان، افزایش یابد.