وزارت-علوم::خبرگزاری علم و فناوری
وزارت-علوم

پرداخت پاداش پایان خدمت همه اساتید بازنشسته‌ سال ۹۷ تا پایان سال

معاون اداری وزارت علوم گفت: با تامین ۵۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه، پاداش پایان خدمت همه اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم که در سال ۹۷ بازنشسته‌ شده‌اند تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه‌ها تابع نظر وزارت بهداشت است

یک مقام مسوول در وزارت علوم گفت: این وزارتخانه در تعطیل بودن یا نبودن دانشگاه‌ها تصمیم‌گیر نیست و تابع تصمیمات تخصصی است که وزارت بهداشت اتخاذ می‌کند.

۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در چین تحصیل می‌کنند/ بابت دانشجوهای چینی در ایران نگرانی وجود ندارد

معاون دانشجویی وزیر علوم با بیان اینکه موردی از ابتلا به ویروس کرونا بین دانشجویان نداشته‌ایم، گفت: تعداد دانشجویان چینی در کشور زیاد نیست و این افراد هم تعطیلات سال نو به کشور خود نرفتند؛ از این رو بابت دانشجویان چینی در ایران نگرانی نداریم.

اختراع کپسول جدید برای سندرم روده تحریک‌پذیر

کپسول سخت مایع انتریک کولمیگان، برای سندرم روده تحریک‌پذیر برای نخستین‌بار در کشور اختراع شد.

پژوهش ایران باید محل رجوع دیگر کشورها شود

معاون سابق پژوهش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: در پژوهش باید به مرحله‌ای برسیم که محل رجوع دیگر کشورها شویم و به عنوان منبع از ما یاد کنند.

اصلاح نرخ سود وام دانشجویان دکتری از ۱۲ درصد به ۴ درصد

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اصلاح و یکسان‌سازی نرخ سود تسهیلات دانشجویان دکترا از ۱۲ درصد به ۴ درصد خبر داد و گفت: دفترچه اقساط وام‌گیرندگان اصلاح شده است.

ضرورت افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات/ لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: تلاش حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات و مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش رو است.

روش جدید حمایت مالی کامل از دانشجویان تحصیلات تکمیلی/ دیگر مقطع دکتری ۶ تا ۹ سال طول نمی‌کشد

وزیر علوم گفت: شرکت‌های سودده مکلف شده‌اند بخشی از سود خود را برای فعالیت‌های پژوهشی کاربردی اختصاص دهند، این رویه در ادامه به جریان مستمر کاربردی برای حمایت کامل مالی از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی تبدیل می‌شود.

پژوهش و فناوری درآمد است نه هزینه/ وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی را برادر ناتنی خود نداند

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این دانشگاه، مانند سیمرغی در حوزه آموزش عالی کشور می‌درخشد، گفت: وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی را برادر ناتنی خود نداند بلکه به ظرفیت‌های عظیم این دانشگاه و جایگاه بالای آن توجه کند.

برنامه‌‌های درسی دانشگاه‌ها بازنگری می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: با توجه به ضرورت انطباق برنامه‌‌های درسی نظام آموزش عالی با تغییرات روز، برنامه‌های درسی هر ۵ سال یکبار بازنگری می‌شوند و برخی برنامه‌ها هم در نوبت بازنگری قرار گرفتند.