وزیر-علوم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم مطرح کرد:

زمینه سازی وزیر علوم برای دفن دانشگاه‌ فرهنگیان در روزهای کرونائی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم،گفت: وزیر علوم می‌خواهد مقدمات دفن دانشگاه فرهنگیان را در سکوت کرونایی تکرار کند.

صدیقی: دستور وزیر علوم به دانشگاه‌ها درباره نحوه اجرای شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان/ ابهامات به نفع دانشجو تفسیر شود

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: با توصیه وزیر علوم به دانشگاه‌ها، تا زمانی که تغییرات در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان نهایی نشده، هر جا ابهام وجود دارد به نفع دانشجو تفسیر می‌شود.

رتبه علمی کشور به جایگاه پانزدهم می‌رسد/ حمایت از پایان نامه‌های کاربردی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح دستاوردهای علمی کشور بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود رتبه علمی کشور به جایگاه پانزدهم در دنیا برسد.

لزوم ارائه آموزش‌های محیط‌ زیست به‌صورت تخصصی در دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برنامه‌های درسی تخصصی در حوزه محیط‌زیست دانشگاه‌ها را به‌صورت تخصصی ارائه و پیگیری می‌کنیم.

وزیر علوم درگذشت دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه خواجه نصیر را تسلیت گفت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی، درگذشت پنج تن از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در سانحه تصادف اتوبوس زائران اربعین حسینی(ع) در عراق را تسلیت گفت.

وزیر علوم خبر داد:

ورود ۸۹۸ دانشمند برجسته جهان به کشور در ۶ ماهه اول سال جاری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ورود ۸۹۸ استاد و دانشمند برجسته جهانی به کشور جهت همکاری‌های علمی در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ خبر داد.

غلامی: کسری بودجه دانشگاه‌ها باید از منابع دستگاه‌های دولتی تأمین شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای رفع کسری بودجه دانشگاه‌ها باید منابع مختلف مالی که در دستگاه‌های دولتی، شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود دارد، به سمت مراکز علمی و پژوهشی سوق پیدا کند.

پژوهش کشورنیازمند بودجه، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: درفضای علمی کشور برای فعالیت های پژوهشی دارای نیروی توانمند هستیم و تنها خلاء در کار تحقیقاتی کمبود تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است، در حال حاضر دانشگاه‌ها به سختی به تأمین نیازهایشان می پردازند.

غلامی: هنوز نیت آمریکا از اسارت دانشمند ایرانی مشخص نیست

وزیر علوم گفت: آمریکایی‌ها به طور قطع نیتی از اسارت طولانی دانشمند ایرانی داشته‌اند اما هنوز شروط آنان به وزارت خارجه ارائه نشده است.

توانمندسازی دانشجویان و افزایش کیفیت تحقیقات ۲برنامه وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال تحصیلی جدید توانمند سازی دانشجویان و کیفی سازی کارهای تحقیقاتی ۲ برنامه مهم وزارت علوم است.