ووهان-چین::خبرگزاری علم و فناوری
ووهان-چین

دانشگاه جان هاپکینز تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا ویروس را لحظه‌ای گزارش می‌دهد+لینک و عکس

کارشناسان انتظار دارند که تعداد واقعی افراد آلوده بسیار بیشتر از تعداد رسمی اعلام شده باشد. در حالی که مقامات بهداشتی گفته‌اند که آن‌ها فکر می‌کنند ویروس کورونا خفیف‌تر از بیماری «سارس» باشد، ووهان قرنطینه شده است و حداقل ۱۲ شهر دیگر محدودیت‌های مسافرتی اعمال کرده‌اند.

تدریس از راه دور

در مقابله با بیماریه کرونا

چین رکورد حضور در ماه را شکست

لندر و کاوشگر چانگ‌ای چهار کار خود را برای روز پانزدهم قمری در حاشیه ماه از سر گرفتند و به این ترتیب رکورددار حضور در ماه شدند.

پایان قرطینه مسافران چین؛

دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان به خانه های خود رفتند+تصویر

پس از پایان دو هفته قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان جین به خانه های خود بازگشتند.

تعداد کشته شدگان ویروس کرونا از مرز ۸۰۰ نفر عبور کرد

نزدیک ۳۵۰۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده‌اند، که گمان می‌رود سال گذشته قبل از گسترش در سراسر چین در بازاری با فروش حیوانات وحشی در ووهان ظاهر شد. این بیماری همه‌گیر باعث شده ‌است تا دولت به قرنطینه‌ی ده‌ها میلیون نفر از مردم در خانه‌های خود بپردازد. عدم کاهش بحران و مرگ یک پزشک در اثر این بیماری، قرنطینه‌ها را افزایش داد. با شیوع وحشتناک این ویروس در سراسر جهان - بیش از ۳۲۰ مورد در تقریبا ۳۰ کشور - محققان در تلاشند تا روش‌های درمانی و واکسن برای مبارزه با این ویروس را تهیه ‌کنند.

سازمان بهداشت جهانی «شیوع ویروس کرونا» را یک وضعیت اضطراری جهانی لقب داد!

ساختار کروناویروس‌ها نیز دارای یک ژنوم RNA معمولی است. افرادی که هم‌زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس‌ها هستند. معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد بیشتر است. کرونو ویروس‌ها که پس از راینو ویروس‌ها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند، بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند.

سه شهر در چین در نتیجه شیوع ویروس کرونا کاملا قرنطینه شدند+عکس

تاکنون قرنطینه‌هایی در این مقیاس اتفاق نیفتاده‌ بود. وسعت شهر‌‌ها این کار را سخت‌تر می‌کند. قرنطینه‌ی ۱۱ میلیون نفر در تاریخ بهداشت جهانی بی‌سابقه است. هوانگنگ، شهری با ۷ میلیون نفر در نزدیکی ووها»، شبکه‌های اتوبوس و قطار خود را تعطیل کرده ‌است و از ساکنان درخواست شده است که شهر را ترک نکنند. تاکنون دوازده مورد بیماری در این شهر گزارش شده ‌است. شهر ایژو نیز ایستگاه‌های قطار خود را تعطیل کرده ‌است.