ویروس-کرونای-جدید

آیا در کرونا به عروسی یا عزا می روید؟

آیا در کرونا به عروسی یا عزا می روید؟

بررسی برگزاری عروسی و ختم در دوران کرونا

پیش‌بینی درست هوش مصنوعی از شدت علائم بیماران کرونایی+عکس

هوش مصنوعی به کمک ما در مقابله با کرونا آمده است. برخی افراد به‌ صورت خفیف دچار کووید۱۹ می‌شوند، در حالی که برخی دیگر برای زنده ‌ماندن تقلا می‌کنند. پزشکان با منابع محدود موجود با این بیماری مقابله می‌کنند. دانستن اینکه کدام بیماران به احتمال زیاد دچار موارد شدید هستند می‌تواند به پزشکان در طول این بیماری کمک ‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ۱۰ بیماری کشنده که از حیوانات به انسان ها منتقل می شود آشنا شوید + عکس

بر اساس تحقیقات دانشمندان تاکنون ۳۰ نوع بیماری مشترک بین حیوانات و انسان کشف شده است که می تواند جان هر دو گونه را تحدید کند؛ آخرین نمونه این بیماری ها که به مرحله همه گیری جهانی رسیده است بیماری "کرونا" با منشاء حیوانی خفاش می باشد .

آیا سگ‌ها می‌توانند با بو کشیدن ویروس کرونا را در انسان تشخیص دهند؟

اپیدمی فراگیر کرونا استفاده از هر ابزار ممکن در راه تشخیص و مقابله با آنرا باعث شده است. از استفاده از دستگاه دیالیز تا روش های ساده تر برای تشخیص و مقابله با کرونا. اما در آخرین نمونه محققان میکوشند تا از حس قدرتمند بویایی سگ ها در تشخیص افراد مبتلا به کرونا استفاده کنند. اما چگونه؟

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

تولید علم و دانش نیاز امروز جامعه/نگاه به تولیدات داخلی از ملزومات است

سردار حسین معروفی گفت:حقیقت انقلاب را باید به جامعه معرفی کرد و تولید علم و دانش نیاز امروز جامعه است، دشمن نگاه ما را از تولید داخل کشور به تولیدات خارجی برده که همان نفوذ است و تعطیلی کارخانجات و روی آوری مردم به تولیدات خارجی توطئه دشمنان است.

برگزاری کنکور حتی در مناطق قرمز

کنکور سال ۹۹ با انجام پروتکل های بهداشتی در تمامی استان ها و شهرها

شناسایی کووید۱۹ در اسپانیا یکسال پیش از چین

تعدادی از دانشمندان کشور اسپانیا در بررسی هایی که اخیرا صورت داده اند، از وجود نمونه هایی مبنی بر وجود ویروس کووید ۱۹ در فاضلاب های یکی از شهرهای این کشور در حدود یک سال پیش خبر داده اند .

باتوجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در فارس؛

کرونایی که دوباره بالا گرفته

کرونا علیرغم فروکشی مقطعی در کشور و به دنبال آن در استان فارس دوباره به تاخت و تاز در جامعه پرداخته و آمار و ارقام چند وقت اخیر نشان می دهد که وضع از آنچه که تصور می شود، بدتر است .