ویروس-کرونا

تزریق پلاسما به ۱۰۰ بیمار کرونایی در ایلام

رئیس سازمان انتقال خون استان ایلام اظهار کرد : خوشبختانه پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا به بیماران در استان ایلام تا کنون توانسته به حدود ۱۰۰ نفر از بیماران تزریق شود و بهبودی این دسته از بیماران را به همراه داشته باشد .

چه کسانی بیشتر در معرض کووید طولانی مدت هستند؟

مدتی است که بحث ابتلا به کووید طولانی مدت اهمیت زیادی یافته است. اما به واقع چه کسانی با چه شرایط زمینه ای بیشتر مستعد ابتلا به کووید طولانی مدت هستند؟

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

ایجاد ظرفیت عظیم تولید ماسک و الکل در استان یزد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تا پیش از شیوع کرونا هیچ گونه واحد تولید ماسک یا ضدعفونی کننده رسمی در استان نداشتیم اما اکنون امکان صادرات این محصولات را نیز داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

از ظرفیت خیرین در حوزه درمان استفاده شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به جلب و جذب همکاری خیرین و مسئولین برنامه‌ریزی داشته باشد تا بتواند برای بحران هایی نظیر کرونا که ضرورت تعامل، همراهی، همکاری و هم‌افزایی نیاز است به خوبی عمل کنیم.

رد شایعه آلودگی آب های زیرزمینی در اثر دفن اموات کرونایی

یک کارشناس اعلام کرد: این ادعا که دفن اموات می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند تا به حال اثبات نشده است. زیرا خود خاک به شکل فیلتر عمل کرده و آلودگی را حذف می کند.

تکذیب مشاهده مورد مشکوک کرونای جهش یافته در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطلب منتشر شده یکی از رسانه‌ها در ارتباط با مشاهده مورد جهش یافته کرونا انگلیسی در مازندران را تکذیب کرده است.

داشتن علائم کرونا پس از ۶ ماه بعد از بهبود

۷۶ درصد از بیماران ۶ ماه پس از عفونت و ابتلا به COVID_۱۹ هنوز هم علائم ها را دارند.