ویروس::خبرگزاری علم و فناوری
ویروس

توسعه واکسن مصنوعی امید تازه‌ای برای شکست دادن کروناست!

واکسن ها در حقیقت فرایند شبیه سازی بیماری در بدن برای تولید پادتن توسط سیستم ایمنی بدن هستند. واکسن‌ها یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی هستند. آن‌ها موجب می‌شوند تا سیستم ایمنی پادتن‌هایی تولید کند که از بدن در مقابل عفونت محافظت می‌کند. با این وجود، ما هنوز واکسن‌های موثر برای بیماری‌های مهم زیادی مانند آنفولانزا و تب دنگی نداریم.

آیا شیوع هپاتیت E ویروسی با منشاء خفاش در شرق آسیا نگران کننده است؟

در حالی که همه جا صحبت از شیوع کرونا است، این روزها بار دیگر، ویروسی جدید و بازهم از چین از طریق حیوان به انسان منتقل شده است. سال ۲۰۱۸ اولین کشف جهانی هپاتیت E از موش‌های صحرایی به انسان بود. متخصصان بیماری‌های عفونی در دانشگاه هنگ‌کنگ، یک بیمار پیوند کبد را درمورد کارکرد کبد بررسی کردند و متوجه این ویروس شدند.

با استفاده از تازه ترین تحقیقات زیست فناوری ؛

کریسپر؛فناوری نوظهور در حوزه مهندسی ژنتیک/صدور مجوز آمریکا برای فناوری کریسپر در تشخیص کووید ۱۹

کریسپر در حقیقت نوعی تکنولوژی جدید ویرایش ژنتیکی است که می‌تواند به پیشرفت ژن درمانی کمک‌های زیادی نماید.

مربی تیم ملی ووشو:

جدال ورزش و کرونا/ با رعایت پرتکل‌های بهداشتی می‌توان ورزش کرد

مربی تیم ملی ووشو با اشاره به آسیب‌های بیماری کرونا به ورزش، به ویژه ورزش قهرمانی، از ورزشکاران خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمریناتی انجام دهند تا با افت بدنی مواجه نشوند.

برگزاری جلسه هم‌اندیشی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با ویروس در دانشگاه شهرکرد

جلسه هم‌اندیشی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با ویروس کرونا استان چهار محال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان:

دستگاه یو-وی گان ضدعفونی کننده پرتابل و هوشمند طراحی و ساخته شد

محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان، در راستای مبارزه با ویروس کرونا دستگاه یو-وی گان پورتابل با قابلیت حمل آسان، هوشمند و شارژ راحت را طراحی و ساختند، با بهره گیری از این دستگاه می توان در کلیه سطوح و اجسام ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیزم های مضر را پاکسازی کرد.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان:

کاهش بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران/۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته مرخص شدند.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان از کاهش بستری تعداد بیماران متبلا به کرونا در مازندران خبر داد و گفت: ۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته در مازندران مرخص شدند.

سریع‌ترین ابرکامپیوتر جهان به تحقیقات علیه ویروس کرونا پیوست+عکس

سریع‌ترین ابررایانه جهان به مطالعات مرتبط با ویروس کرونا پیوست. این رایانه برای تجزیه و تحلیل عمیق یک بانک اطلاعاتی از بیش از ۸۰۰۰ ترکیب که از داروهای موجود، مواد شیمیایی، داروهای گیاهی و محصولات طبیعی شناخته شده است، استفاده کرد. ابرکامپیوتر به رایانه‌ای اطلاق می‌گردد که در زمان معرفی آن در زمینه میزان ظرفیت محاسبه در واحد زمان در دنیا پیشرو باشد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

واکنش کشورهای مختلف جهان به همه گیر کرونا ویروس

کشورهای مختلف جهان نسبت به همه گیری کرونا ویروس واکنش‌های متفاوتی داشتند که در این گزارش به رفتار برخی از مدیران و سیاستمداران و تعداد متبلایان اشاره شده است.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟